178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB vs Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • motorola edge+ (2023) daha fazla kayıt alanı sunuyor.
  • motorola edge+ (2023) daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
45/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Fotoğraf ve uygulamalar için alan

Depolama, telefonda saklayabileceğin dosyalar için ayrılan alandır. İşletim sistemi de bu alanın bir bölümünü kullanır.

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB
512 GB
Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
128 GB

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB
5.100 mAh
Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
5.000 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB
165 Hz
Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
120 Hz

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranın büyüklüğü

Ekran köşegeninin ölçüsüdür. Büyük ekran içerik izlemeyi kolaylaştırabilir; tek elle kullanım için küçük boyut tercih edebilirsin.

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB
6,7 inç
Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
6,67 inç

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
—doğrulanıyor
31/100
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
—doğrulanıyor
24/100
Bellek hızıRAM + depolama standardı
63/100En güçlü
52/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
72/100En güçlü
63/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
66/100En güçlü
57/100
Kamera sistemiOptik + OIS + video
43/100
44/100En güçlü

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
Teklif bekleniyor
14.543,9 TL
Ürün puanı
64/100ÖNE ÇIKAN
48/100
Veri güveni
%50
%57ÖNE ÇIKAN
Aktif mağaza teklifi
0 teklif
1 teklifÖNE ÇIKAN

◆Genel cihaz bilgileri3 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
SIM kart tipi
eSIM
—

▣Ekran5 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,7 inçÖNE ÇIKAN
6,67 inç
Ekran teknolojisi
pOLED
AMOLED
Ekran çözünürlüğü
FHD+ (2400 x 1080) | 394ppi
2400 × 1080
Ekran yenileme hızı
165 HzÖNE ÇIKAN
120 Hz
Ekran oranı
20:9
—

◉Kamera4 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
50 MP
Arka kamera sistemi
50MP, 1/1.5" optical format, f/1.8 aperture, 1.0µm pixel size | Quad Pixel Technology for 2.0µm, Omni-directional PDAF, Optical Image Stabilization, 50MP Ultrawide angle (114° FOV), Macro Vision, f/2.2 aperture, 0.64µm pixel size | Quad Pixel, Technology for 1.28µm, 12MP Portrait (2x telephoto), f/1.6 aperture, 1.22µm pixel size, Ambient Light Sensor
50MP main camera 50M f/1.8 8MP ultra-wide camera f/2.2 120° 2MP macro camera f/2.4
Ultra geniş açı kamera
—
8 MP
Ön kamera
60 MPÖNE ÇIKAN
13 MP

⌘Temel donanım ve performans11 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform
Snapdragon 685
İşlemci
—
Octa-core CPU, up to 2.8GHz
İşlemci çekirdeği
—
8
En yüksek işlemci hızı
—
2,8 GHz
Grafik işlemcisi
—
Adreno 610
Üretim teknolojisi
—
6 nm
RAM
8 GB
8 GB
RAM türü
LPDDR5X
LPDDR4X
Dahili depolama
512 GBÖNE ÇIKAN
128 GB
Depolama türü
—
UFS2.2
Hafıza kartı desteği
—
Var

ϟBatarya ve şarj4 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
5.100 mAhÖNE ÇIKAN
5.000 mAh
Hızlı şarj
68 WÖNE ÇIKAN
33 W
Kablosuz şarj
15 W
—
Şarj bağlantısı
—
USB-C

◇Tasarım ve dayanıklılık3 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Boyutlar
161.16 x 74 x 8.59mm
—
Ağırlık
203 g
—
Suya dayanıklılık
IP685
IP53

⌁Ağ ve bağlantılar5 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

4.5G / LTE
—
Var
Wi‑Fi
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax/k/v/r 2.4 GHz | 5 GHz | 6GHz Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7 ready Wi-Fi hotspot
Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth
Bluetooth 5.3
5.0
NFC
Var
—
Çift SIM
—
Var

✓Yazılım ve güvenlik4 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
Android 13
Android 13
Parmak izi okuyucu
—
Var
Yüz tanıma
—
Var
Sensörler
Proximity, Ambient light, Accelerometer, Gyroscope, SAR sensor, Magnetometer (compass), Barometer
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope

♫Çoklu ortam2 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

Stereo hoparlör
Var
—
3.5 mm ses çıkışı
—
Var

◫İleri ekran ölçümleri2 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
—
450 nit
Ekran çözünürlük standardı
SD
FHD+

◎Kamera optiği ve görüntü işleme2 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Makro kamera
—
2 MP
İkincil arka kamera
—
Ultra geniş: 8 MP, Makro: 2 MP

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ1 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci (SoC) markası
Qualcomm
Qualcomm

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri2 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
68 WÖNE ÇIKAN
33 W
Batarya özellikleri
Kablosuz şarj
—

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri3 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
161,16 mm
—
En
74 mm
—
Suya dayanıklılık seviyesi
IP685
IP53

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri4 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
—
Dual SIM + microSD 2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz 3G: WCDMA:1/5/8 4G: LTE FDD:1/3/5/7/8/20/28 4G: LTE TDD:38/40/41 Bluetooth 5.0 Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac
USB bağlantı tipi
USB Type-C port (USB 3.2 compatible), DisplayPort 1.4
Type-C
Ses çıkışı
—
3,5 mm kulaklık çıkışı
Navigasyon özellikleri
GPS AGPS LTEPP SUPL Glonass Galileo
GPS: L1 |GLONASS: G1 | Compass: B1 | Galileo E1
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB daha yüksek depolama sunuyor.

  • motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB512 GBKaynak ↗
  • Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB128 GBKaynak ↗
Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

Tüm modeller için kaynaklı değer yok; bu ölçütte eksiksiz sıralama yapamıyoruz.

  • motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB203 gKaynak ↗
  • Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GBKaynaklı değer yok
Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB daha yüksek yenileme hızı sunuyor.

  • motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB165 HzKaynak ↗
  • Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB120 HzKaynak ↗
Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

  • motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB5100 mAhKaynak ↗
  • Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB5000 mAhKaynak ↗
Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
Özellikmotorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GBXiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
Ekran6,7 inç6,67 inç
Depolama512 GB128 GB
RAM8 GB8 GB
Pil kapasitesi5.100 mAh5.000 mAh
Ağırlık203 gKaynakta doğrulanmadı
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 5 Eki 2026Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB: 512 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

motorola edge+ (2023) 8 GB RAM 512 GB: 5.100 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.