178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

OPPO A16 4 GB RAM 64 GB vs POCO C71 3 GB RAM 64 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • POCO C71 daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • OPPO A16 daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
43/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
OPPO OPPO A16 4 GB RAM 64 GB doğrulanmış ürün görseli 1OPPO

OPPO A16 4 GB RAM 64 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
29 doğrulanmış teknik alan
14.342,9 TL2 doğrulanmış teklif
2sayısal üstünlük
POCO POCO C71 3 GB RAM 64 GB doğrulanmış ürün görseli 1POCO

POCO C71 3 GB RAM 64 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
36 doğrulanmış teknik alan
Teklif bekleniyor0 doğrulanmış teklif
7sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

OPPO A16 4 GB RAM 64 GB
5.000 mAh
POCO C71 3 GB RAM 64 GB
5.200 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

OPPO A16 4 GB RAM 64 GB
190 g
POCO C71 3 GB RAM 64 GB
193 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

OPPO A16 4 GB RAM 64 GB
60 Hz
POCO C71 3 GB RAM 64 GB
120 Hz

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Açık uygulamalar için bellek

RAM çalışan uygulamaların kullandığı geçici bellektir; fotoğraf saklama alanı değildir. Farklı işletim sistemleri RAM'i farklı yönetir.

OPPO A16 4 GB RAM 64 GB
4 GB
POCO C71 3 GB RAM 64 GB
3 GB

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
—doğrulanıyor
12/100
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
0/100
9/100En güçlü
Bellek hızıRAM + depolama standardı
40/100
40/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
59/100
62/100En güçlü
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
38/100
50/100En güçlü
Kamera sistemiOptik + OIS + video
27/100
31/100En güçlü

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
14.342,9 TL
Teklif bekleniyor
Ürün puanı
37/100ÖNE ÇIKAN
36/100
Veri güveni
%50
%55ÖNE ÇIKAN
Aktif mağaza teklifi
2 teklifÖNE ÇIKAN
0 teklif

◆Genel cihaz bilgileri2 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi

▣Ekran6 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,52 inç
6,88 inçÖNE ÇIKAN
Ekran teknolojisi
LCD
—
Ekran çözünürlüğü
720 × 1600
1640 × 720
Piksel yoğunluğu
—
260 PPI
Ekran yenileme hızı
60 Hz
120 HzÖNE ÇIKAN
Dokunmatik örnekleme
—
240 Hz

◉Kamera3 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
13 MP
32 MPÖNE ÇIKAN
Arka kamera sistemi
Rear; 13MP Main Camera: f/2.2; FOV 80°; 5P lens; AF; 2MP Mono Camera: f/2.4; FOV 88.8°; 3P lens; FF; 2MP Macro Camera: f/2.4; FOV 88.8°; 3P lens; FF
32MP main camera 4P, f/2.0 Auxiliary lens Film Camera | HDR mode | Ultra HD | Night mode Rear video recording 1080p (1920x1080) HD video recording at 30 fps 720p (1280x720) HD video recording at 30 fps
Ön kamera
8 MP
8 MP

⌘Temel donanım ve performans9 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
MediaTek Helio G35
UNISOC T7250
İşlemci
—
2*A75@1.8GHz+6*A55@1.6GHz Max CPU frequency: 1.8GHz
İşlemci çekirdeği
—
8
Grafik işlemcisi
IMG GE8320 @ 680 MHz
Mali-G57
Üretim teknolojisi
—
12 nm
RAM
4 GBÖNE ÇIKAN
3 GB
RAM türü
LPDDR4X
LPDDR4X
Dahili depolama
64 GB
64 GB
Depolama türü
eMMC 5.1
eMMC 5.1

ϟBatarya ve şarj2 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
5.000 mAh
5.200 mAhÖNE ÇIKAN
Hızlı şarj
—
15 W

◇Tasarım ve dayanıklılık2 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Ağırlık
190 gÖNE ÇIKAN
193 g
Kalınlık
8,4 mm
8,26 mmÖNE ÇIKAN

⌁Ağ ve bağlantılar5 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

4.5G / LTE
Var
—
Wi‑Fi
WLAN: Wi-Fi 2.4 GHz, Wi-Fi 5 GHz, Wi-Fi Display
—
Bluetooth
5.0
5.2
Konum özellikleri
Var
—
Çift SIM
Var
Var

✓Yazılım ve güvenlik5 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
ColorOS 11.1 based on Android 11
Android 15 (Go Edition)
Kullanıcı arayüzü
ColorOS 11.1 based on Android 11
—
Parmak izi okuyucu
—
Var
Yüz tanıma
—
Var
Sensörler
—
Virtual proximity sensor | Virtual ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass

♫Çoklu ortam2 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

3.5 mm ses çıkışı
—
Var
FM radyo
—
Var

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Model kodu
CPH2269
—

◫İleri ekran ölçümleri4 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
—
450 nit
Renk derinliği
—
8-bit
Ekran çözünürlük standardı
HD+
HD+
Ekran özellikleri
—
240 Hz dokunmatik örnekleme

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ1 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci (SoC) markası
MediaTek
Unisoc

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri1 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
—
15 W

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri2 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
163,8 mm
171,79 mmÖNE ÇIKAN
En
75,6 mm
77,8 mmÖNE ÇIKAN

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri4 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
SIM Card Type : Nano-SIM card; 2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz; 3G: UMTS (WCDMA) bands 1/5/8; 4G: TD-LTE bands 38/40/41 (2535–2655 MHz); 4G: LTE FDD bands 1/3/5/8
Dual SIM + microSD GSM:2/3/5/8 WCDMA: B1/2/4/5/8 LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/18/19/20/26/28/66* LTE TDD: B38/40/41 *B66 supports 70MHz narrowband frequency Wireless Networks Wi-Fi: 2.4GHz | 5GHz Supports FM radio (with headphone jack) Bluetooth 5.2 Supports AAC / SBC
USB bağlantı tipi
Type-C
—
Ses çıkışı
—
3,5 mm kulaklık çıkışı
Navigasyon özellikleri
Var
GPS | Glonass | Galileo | BDS (only B1C)
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

OPPO A16 4 GB RAM 64 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

POCO C71 3 GB RAM 64 GB daha yüksek yenileme hızı sunuyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

POCO C71 3 GB RAM 64 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikOPPO A16 4 GB RAM 64 GBPOCO C71 3 GB RAM 64 GB
Ekran6,52 inç6,88 inç
Depolama64 GB64 GB
RAM4 GB3 GB
Pil kapasitesi5.000 mAh5.200 mAh
Ağırlık190 g193 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

OPPO A16 4 GB RAM 64 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026OPPO A16 4 GB RAM 64 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 2 Eki 2026POCO C71 3 GB RAM 64 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

OPPO A16 4 GB RAM 64 GB: 190 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 64 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

POCO C71 3 GB RAM 64 GB: 5.200 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.