178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Oppo A3 6 GB 128 GB vs POCO M6 6 GB RAM 128 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • A3 daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • A3 daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
47/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Oppo A3 6 GB 128 GB doğrulanmış ürün görseli 1Oppo

A3 6 GB 128 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
38 doğrulanmış teknik alan
15.500 TL5 doğrulanmış teklif
5sayısal üstünlük
POCO POCO M6 6 GB RAM 128 GB doğrulanmış ürün görseli 1POCO

POCO M6 6 GB RAM 128 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
34 doğrulanmış teknik alan
Teklif bekleniyor0 doğrulanmış teklif
6sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

A3 6 GB 128 GB
5.100 mAh
POCO M6 6 GB RAM 128 GB
5.030 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranın büyüklüğü

Ekran köşegeninin ölçüsüdür. Büyük ekran içerik izlemeyi kolaylaştırabilir; tek elle kullanım için küçük boyut tercih edebilirsin.

A3 6 GB 128 GB
6,67 inç
POCO M6 6 GB RAM 128 GB
6,79 inç

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
26/100En güçlü
12/100
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
20/100En güçlü
9/100
Bellek hızıRAM + depolama standardı
46/100
46/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
66/100En güçlü
63/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
40/100
46/100En güçlü
Kamera sistemiOptik + OIS + video
35/100
48/100En güçlü

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
15.500 TL
Teklif bekleniyor
Ürün puanı
41/100ÖNE ÇIKAN
40/100
Veri güveni
%57ÖNE ÇIKAN
%54
Aktif mağaza teklifi
5 teklifÖNE ÇIKAN
0 teklif

◆Genel cihaz bilgileri3 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
SIM kart tipi
Nano‑SIM
—

▣Ekran6 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,67 inç
6,79 inçÖNE ÇIKAN
Ekran teknolojisi
LCD
—
Ekran çözünürlüğü
HD + (1604 × 720)
2460 × 1080
Piksel yoğunluğu
264 PPI
396 PPIÖNE ÇIKAN
Ekran yenileme hızı
90 Hz
90 Hz
Ekran koruması
China Southern Glass (twice-reinforced); Panda (twice-reinforced)
—

◉Kamera3 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
108 MPÖNE ÇIKAN
Arka kamera sistemi
Main camera: 50MP; f/1.8; FOV 76°; 5P lens; AF; open-loop focus motor
108MP super-clear main camera 6P lens, f/1.75 2MP macro camera f/2.4 Film Camera | Custom Frame | 108MP mode | HDR mode | Night mode Portrait mode | Time-lapse Rear video recording 1080p (1920x1080) HD video recording at 30 fps 720p (1280x720) HD video recording at 30 fps
Ön kamera
5 MP
13 MPÖNE ÇIKAN

⌘Temel donanım ve performans10 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
Qualcomm® Snapdragon® 6s 4G Gen1
Helio G91-Ultra
İşlemci
—
Cortex-A75+Cortex-A55 Max CPU frequency: 2.0GHz
İşlemci çekirdeği
8
8
Grafik işlemcisi
Adreno 610@1050MHz
Mali-G52 MC2
Üretim teknolojisi
—
12 nm
RAM
6 GB
6 GB
RAM türü
LPDDR4X@2133MHz, 2 × 16 bits
LPDDR4X
Dahili depolama
128 GB
128 GB
Depolama türü
eMMC 5.1
eMMC 5.1
Hafıza kartı desteği
Var
Var

ϟBatarya ve şarj3 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
5.100 mAhÖNE ÇIKAN
5.030 mAh
Hızlı şarj
45 WÖNE ÇIKAN
33 W
Şarj bağlantısı
—
USB Type-C

◇Tasarım ve dayanıklılık2 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Ağırlık
186 gÖNE ÇIKAN
205 g
Kalınlık
7,68 mmÖNE ÇIKAN
8,3 mm

⌁Ağ ve bağlantılar6 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

4.5G / LTE
Var
—
Wi‑Fi
Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11a/b/g/n; WLAN 2.4G/WLAN 5G; WLAN Display; WLAN network tethering; Wi-Fi 5GHz 80MHz
—
Bluetooth
Bluetooth® 5.0, BLE
—
NFC
—
Var
Konum özellikleri
Var
—
Çift SIM
Var
—

✓Yazılım ve güvenlik5 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
ColorOS 14.0
Powered by Xiaomi HyperOS
Kullanıcı arayüzü
ColorOS 14.0
—
Parmak izi okuyucu
Var
Var
Yüz tanıma
—
Var
Sensörler
Geomagnetic sensor; Front/back ambient light sensor; Proximity sensor; Accelerometer; Gravity sensor; Pedometer
Virtual proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass

♫Çoklu ortam1 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

3.5 mm ses çıkışı
—
Var

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Model kodu
CPH2669
—

◫İleri ekran ölçümleri3 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
—
450 nit
Ekran çözünürlük standardı
HD+
FHD+
Ekran dayanıklılığı
China Southern Glass (twice-reinforced); Panda (twice-reinforced)
—

◎Kamera optiği ve görüntü işleme3 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Makro kamera
—
2 MP
Video özellikleri
Rear: Pro, Video, Photo, Night, Pano, Slo-mo, Time-lapse, Sticker, Text Scanner, Extra HD, Dual-view video; Front: Video, Photo, Portrait, Night, Pano, Time-lapse, Sticker, Extra HD, Dual-view video
—
İkincil arka kamera
—
Makro: 2 MP

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ1 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci (SoC) markası
Qualcomm
MediaTek

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri1 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
45 WÖNE ÇIKAN
33 W

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri2 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
165,77 mm
168,6 mmÖNE ÇIKAN
En
76,08 mm
76,28 mmÖNE ÇIKAN

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri4 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
[Version 1]; GSM: 850/900/1800MHz; WCDMA: Bands 1/5/8; LTE FDD: Bands 1/3/5/7/8/20/28; LTE TDD: Bands 38/40/41; ; [Version 2]; GSM: 900/1800MHz; WCDMA: Bands 1/8; LTE FDD: Bands 1/3/7/8/20/28; LTE TDD: Bands 38/40/41; ; [Version 3]; GSM: 900/1800MHz; WCDMA: 900/2100MHz; LTE FDD: 700/900/1800/2100/2600MHz; LTE TDD: 2570-2620/2500-2690MHz; ; [Version 4]; GSM: 850/900/1800/1900MHz; WCDMA: Bands 1/5/8; LTE FDD: Bands 1/3/5/7/8/20/28; LTE TDD: Bands 38/40/41; ; [Version 5]; GSM: 900/1800MHz; WCDMA: 900/2100MHz; LTE FDD: Bands 1/3/5/8; LTE TDD: Band 40; ; [Version 6]; GSM: 850/900/1800/1900MHz; WCDMA: Bands 1/2/4/5/6/8/19; LTE FDD: Bands 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/26/28/66; LTE TDD: Bands 38/40/41
—
USB bağlantı tipi
USB Type-C
USB Type-C
Ses çıkışı
—
3,5 mm kulaklık çıkışı
Navigasyon özellikleri
Var
GPS | Glonass | Galileo | Beidou
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

A3 6 GB 128 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

A3 6 GB 128 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikA3 6 GB 128 GBPOCO M6 6 GB RAM 128 GB
Ekran6,67 inç6,79 inç
Depolama128 GB128 GB
RAM6 GB6 GB
Pil kapasitesi5.100 mAh5.030 mAh
Ağırlık186 g205 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

A3 6 GB 128 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026POCO M6 6 GB RAM 128 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

A3 6 GB 128 GB: 186 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 128 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

A3 6 GB 128 GB: 5.100 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.