178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Oppo A60 8 GB 128 GB vs TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB vs TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB vs Xiaomi Redmi 13 8 GB RAM 256 GB vs Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • TECNO Camon 20 ve TECNO Camon 20 Pro 5G ve Redmi 13 daha fazla kayıt alanı sunuyor.
  • Redmi 13 daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
55/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm5 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

5 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Oppo A60 8 GB 128 GB doğrulanmış ürün görseli 1Oppo

A60 8 GB 128 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
37 doğrulanmış teknik alan
16.043,9 TL7 doğrulanmış teklif
4sayısal üstünlük
TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1TECNO

TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
18 doğrulanmış teknik alan
15.000 TL2 doğrulanmış teklif
2sayısal üstünlük
Xiaomi Redmi 13 8 GB RAM 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1Xiaomi

Redmi 13 8 GB RAM 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
41 doğrulanmış teknik alan
15.043,9 TL4 doğrulanmış teklif
7sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Fotoğraf ve uygulamalar için alan

Depolama, telefonda saklayabileceğin dosyalar için ayrılan alandır. İşletim sistemi de bu alanın bir bölümünü kullanır.

A60 8 GB 128 GB
128 GB
TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB
256 GB
TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB
256 GB
Redmi 13 8 GB RAM 256 GB
256 GB
Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
128 GB

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

A60 8 GB 128 GB
5.000 mAh
TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB
5.000 mAh
TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB
5.000 mAh
Redmi 13 8 GB RAM 256 GB
5.030 mAh
Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
5.000 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranın büyüklüğü

Ekran köşegeninin ölçüsüdür. Büyük ekran içerik izlemeyi kolaylaştırabilir; tek elle kullanım için küçük boyut tercih edebilirsin.

A60 8 GB 128 GB
6,67 inç
TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB
6,67 inç
TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB
6,67 inç
Redmi 13 8 GB RAM 256 GB
6,79 inç
Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
6,67 inç

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

A60 8 GB 128 GB
186 g
TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB
Doğrulanmış bilgi yok
TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB
Doğrulanmış bilgi yok
Redmi 13 8 GB RAM 256 GB
205 g
Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
Doğrulanmış bilgi yok

2/5 modelin bilgisi kaynaklı. Eksik veri, özelliğin bulunmadığı anlamına gelmez.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
26/100
26/100
26/100
12/100
31/100En güçlü
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
20/100
—doğrulanıyor
—doğrulanıyor
9/100
24/100En güçlü
Bellek hızıRAM + depolama standardı
48/100
49/100
49/100
53/100En güçlü
52/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
65/100En güçlü
63/100
63/100
63/100
63/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
34/100
46/100
46/100
46/100
57/100En güçlü
Kamera sistemiOptik + OIS + video
35/100
44/100
60/100En güçlü
48/100
44/100

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
16.043,9 TL
15.000 TL
18.000 TL
15.043,9 TL
14.543,9 TL
Ürün puanı
41/100
46/100
50/100ÖNE ÇIKAN
41/100
48/100
Veri güveni
%56
%43
%43
%59ÖNE ÇIKAN
%57
Aktif mağaza teklifi
7 teklifÖNE ÇIKAN
2 teklif
2 teklif
4 teklif
1 teklif

◆Genel cihaz bilgileri3 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
SIM kart tipi
Nano‑SIM
—
—
—
—

▣Ekran6 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,67 inç
6,67 inç
6,67 inç
6,79 inçÖNE ÇIKAN
6,67 inç
Ekran teknolojisi
LCD(LTPS/A-Si)
AMOLED
AMOLED
LCD
AMOLED
Ekran çözünürlüğü
HD+ (1604 x 720)
—
—
2460 × 1080
2400 × 1080
Piksel yoğunluğu
264 PPI
—
—
396 PPIÖNE ÇIKAN
—
Ekran yenileme hızı
60 Hz
—
—
90 Hz
120 HzÖNE ÇIKAN
Ekran koruması
KK6
—
—
—
—

◉Kamera6 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
64 MP
64 MP
108 MPÖNE ÇIKAN
50 MP
Arka kamera sistemi
50 MP Main camera: f/1.8; FOV 76°; 5P lens; AF; open-loop focus motor; OIS not supported; 2 MP secondary camera: f/2.4, FOV 89°; 3P lens, FF supported
Kamera: Ön Kamera: 32 MP | Çift Flaş | Arka Kamera: 64 MP (0,8 μm RGBW Fusion/2 MP (Bokeh)/Dörtlü Flaş (Halka Flaş))
Kamera: Ön Kamera: 32 MP | Çift Flaş | Arka Kamera: 64 MP (RGBW + G + P, OIS)/2 MP (Makro)/2 MP (Bokeh)/Dörtlü Flaş (Halka Flaş)
108MP super-clear main camera 6P lens, f/1.75 2MP macro camera f/2.4 filmCamera | Custom Frame | 108MP mode | HDR mode | Night mode Portrait mode | Time-lapse Rear video recording 1080p (1920x1080) HD video recording at 30 fps 720p (1280x720) HD video recording at 30 fps
50MP main camera 50M f/1.8 8MP ultra-wide camera f/2.2 120° 2MP macro camera f/2.4
Ultra geniş açı kamera
—
—
—
—
8 MP
Optik görüntü sabitleme
—
—
Var
—
—
Ön kamera
8 MP
32 MPÖNE ÇIKAN
32 MPÖNE ÇIKAN
13 MP
13 MP
Kamera flaşı
—
Var
Var
—
—

⌘Temel donanım ve performans11 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
Qualcomm Snapdragon® 680
G85
Dimensity 8050
MediaTek Helio G91-Ultra processor
Snapdragon 685
İşlemci
—
—
—
Cortex-A55+Cortex-A75 Max CPU frequency: 2.0GHz
Octa-core CPU, up to 2.8GHz
İşlemci çekirdeği
8
8
8
8
8
En yüksek işlemci hızı
—
—
—
—
2,8 GHz
Grafik işlemcisi
Adreno™ 610@1115MHz
—
—
Mali-G52 MC2
Adreno 610
Üretim teknolojisi
—
—
—
12 nm
6 nmÖNE ÇIKAN
RAM
8 GB
8 GB
8 GB
8 GB
8 GB
RAM türü
LPDDR4 @2133 MHz, 2 × 16bit
—
—
LPDDR4X
LPDDR4X
Dahili depolama
128 GB
256 GBÖNE ÇIKAN
256 GBÖNE ÇIKAN
256 GBÖNE ÇIKAN
128 GB
Depolama türü
UFS2.2
—
—
eMMC 5.1
UFS2.2
Hafıza kartı desteği
—
—
—
Var
Var

ϟBatarya ve şarj3 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
5.000 mAh
5.000 mAh
5.000 mAh
5.030 mAhÖNE ÇIKAN
5.000 mAh
Hızlı şarj
45 WÖNE ÇIKAN
33 W
33 W
33 W
33 W
Şarj bağlantısı
—
—
—
USB Type-C
USB-C

◇Tasarım ve dayanıklılık3 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Ağırlık
186 gÖNE ÇIKAN
—
—
205 g
—
Kalınlık
7,68 mmÖNE ÇIKAN
—
—
8,3 mm
—
Suya dayanıklılık
—
—
—
—
IP53

⌁Ağ ve bağlantılar7 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
—
—
Var
—
—
4.5G / LTE
Var
—
—
Var
Var
Wi‑Fi
Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11a/b/g/n; WLAN 2.4G/WLAN 5.1G/WLAN 5.8G; WLAN Display; WLAN network sharing
—
—
Wi-Fi: 2.4GHz | 5GHz
Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth
Bluetooth® 5.0, Bluetooth® Low Energy
—
—
5.4
5.0
NFC
—
Var
Var
Var
—
Konum özellikleri
Var
—
—
—
—
Çift SIM
Var
—
—
—
Var

✓Yazılım ve güvenlik5 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
ColorOS 14.0.1
Android 13
Android 13
Xiaomi HyperOS
Android 13
Kullanıcı arayüzü
ColorOS 14.0.1
—
—
—
—
Parmak izi okuyucu
Var
Var
Var
Var
Var
Yüz tanıma
—
—
—
Var
Var
Sensörler
Geomagnetic sensor; Proximity sensor; Light sensor; Acceleration sensor; Gravity sensor; Sstep counter
Sensör: İvmeölçer | Ortam Işığı ve Mesafe Sensörü | Elektronik pusula | Parmak İzi Sensörü
Sensör: İvmeölçer | Ortam Işığı ve Mesafe Sensörü | Elektronik pusula | Parmak İzi Sensörü | Jiroskop
Virtual proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope

♫Çoklu ortam2 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

3.5 mm ses çıkışı
—
—
—
Var
Var
FM radyo
—
—
—
Var
—

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Model kodu
CPH2631
—
—
—
—

◫İleri ekran ölçümleri3 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
—
—
—
450 nit
450 nit
Ekran çözünürlük standardı
HD+
—
—
FHD+
FHD+
Ekran dayanıklılığı
KK6
—
—
—
—

◎Kamera optiği ve görüntü işleme3 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Makro kamera
—
—
—
2 MP
2 MP
Video özellikleri
Rear: Photo, Video, Night, Pro, Pano, Portrait, Time-lapse, Slo-mo, Text Scanner, Google Lens, Hi-Res, Dual-view Video, and Sticker; Front: Photo, Video, Portrait, Night, Time-lapse, Pano, Dual-View Video, and Sticker
—
—
—
—
İkincil arka kamera
—
—
—
Makro: 2 MP
Ultra geniş: 8 MP, Makro: 2 MP

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ1 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci (SoC) markası
Qualcomm
—
MediaTek
MediaTek
Qualcomm

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri1 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
45 WÖNE ÇIKAN
33 W
33 W
33 W
33 W

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri3 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
165,71 mm
—
—
168,6 mmÖNE ÇIKAN
—
En
76,02 mm
—
—
76,28 mmÖNE ÇIKAN
—
Suya dayanıklılık seviyesi
—
—
—
—
IP53

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri5 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Mobil ağ teknolojileri
—
Ağ: GSM | GPRS | FULL EDGE | WCDMA | HSPA+ | TDD LTE | FDD LTE | Bağlantı: GPS | WiFi | FM | OTG | NFC | 2G | 3G | 4G
—
—
—
Desteklenen ağ bantları
GSM: 850/900/1800MHz; WCDMA: Bands 1/5/8; FDD-LTE: Bands 1/3/5/7/8/20/28; TD-LTE: Bands 38/40/41
—
—
SIM1 + Hybrid (SIM or microSD) *Hybrid slot can be used either for a second SIM or a microSD card(up to 1TB expandable storage) Network bands: 2G: GSM:2/3/5/8 3G: WCDMA:1/5/8 4G: LTE FDD: 1/3/5/7/8/20/28 4G: LTE TDD: 38/40/41 Wireless Networks Wi-Fi: 2.4GHz | 5GHz Supports FM radio(with headphone jack) Bluetooth 5.4
Dual SIM + microSD 2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz 3G: WCDMA:1/5/8 4G: LTE FDD:1/3/5/7/8/20/28 4G: LTE TDD:38/40/41 Bluetooth 5.0 Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac
USB bağlantı tipi
USB Type-C
—
—
Type-C
Type-C
Ses çıkışı
—
—
—
3,5 mm kulaklık çıkışı
3,5 mm kulaklık çıkışı
Navigasyon özellikleri
Var
—
—
GPS | Glonass | Galileo | Beidou
GPS: L1 |GLONASS: G1 | Compass: B1 | Galileo E1
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB, TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB, Redmi 13 8 GB RAM 256 GB daha yüksek depolama sunuyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

Tüm modeller için kaynaklı değer yok; bu ölçütte eksiksiz sıralama yapamıyoruz.

  • A60 8 GB 128 GB186 gKaynak ↗
  • TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GBKaynaklı değer yok
  • TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GBKaynaklı değer yok
  • Redmi 13 8 GB RAM 256 GB205 gKaynak ↗
  • Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GBKaynaklı değer yok
Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

Tüm modeller için kaynaklı değer yok; bu ölçütte eksiksiz sıralama yapamıyoruz.

  • A60 8 GB 128 GB60 HzKaynak ↗
  • TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GBKaynaklı değer yok
  • TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GBKaynaklı değer yok
  • Redmi 13 8 GB RAM 256 GB90 HzKaynak ↗
  • Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB120 HzKaynak ↗
Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

Redmi 13 8 GB RAM 256 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikA60 8 GB 128 GBTECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GBTECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GBRedmi 13 8 GB RAM 256 GBXiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB
Ekran6,67 inç6,67 inç6,67 inç6,79 inç6,67 inç
Depolama128 GB256 GB256 GB256 GB128 GB
RAM8 GB8 GB8 GB8 GB8 GB
Pil kapasitesi5.000 mAh5.000 mAh5.000 mAh5.030 mAh5.000 mAh
Ağırlık186 gKaynakta doğrulanmadıKaynakta doğrulanmadı205 gKaynakta doğrulanmadı
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

A60 8 GB 128 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 3 Eki 2026TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 3 Eki 2026Redmi 13 8 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026Redmi 13 8 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 2 Eki 2026Xiaomi Redmi Note 12 8 GB RAM 128 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

TECNO Camon 20 8 GB RAM 256 GB ve TECNO Camon 20 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB ve Redmi 13 8 GB RAM 256 GB: 256 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

Redmi 13 8 GB RAM 256 GB: 5.030 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.