178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Oppo A6T 128 GB vs Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • Vivo Y04s daha fazla kayıt alanı sunuyor.
  • A6T daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • Vivo Y04s daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
51/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Oppo A6T 128 GB doğrulanmış ürün görseli 1Oppo

A6T 128 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
36 doğrulanmış teknik alan
17.999 TL15 doğrulanmış teklif
4sayısal üstünlük
Vivo Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1Vivo

Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
43 doğrulanmış teknik alan
Teklif bekleniyor0 doğrulanmış teklif
4sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Fotoğraf ve uygulamalar için alan

Depolama, telefonda saklayabileceğin dosyalar için ayrılan alandır. İşletim sistemi de bu alanın bir bölümünü kullanır.

A6T 128 GB
128 GB
Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB
256 GB

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

A6T 128 GB
6.500 mAh
Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB
6.000 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

A6T 128 GB
210 g
Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB
202 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

A6T 128 GB
120 Hz
Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB
90 Hz

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
26/100
—doğrulanıyor
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
20/100
—doğrulanıyor
Bellek hızıRAM + depolama standardı
42/100En güçlü
41/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
75/100En güçlü
71/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
45/100En güçlü
44/100
Kamera sistemiOptik + OIS + video
27/100
27/100

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
17.999 TL
Teklif bekleniyor
Ürün puanı
41/100
49/100ÖNE ÇIKAN
Veri güveni
%55
%60ÖNE ÇIKAN
Aktif mağaza teklifi
15 teklifÖNE ÇIKAN
0 teklif

◆Genel cihaz bilgileri3 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
SIM kart tipi
Nano‑SIM
Nano‑SIM

▣Ekran5 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,75 inçÖNE ÇIKAN
6,74 inç
Ekran teknolojisi
LCD
LCD
Ekran çözünürlüğü
HD+ 1570 × 720 Pixels
1600 × 720
Piksel yoğunluğu
256 PPI
—
Ekran yenileme hızı
120 HzÖNE ÇIKAN
90 Hz

◉Kamera4 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
13 MP
13 MP
Arka kamera sistemi
Wide angle: 13MP; f/2.2; FOV 77°; 4P lens; AF supported; Monochrome: QVGA; f/3.0; FOV 40°; 1P lens
13MP + 0.08MP
Ön kamera
5 MP
5 MP
Kamera flaşı
—
Var

⌘Temel donanım ve performans10 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
Qualcomm Snapdragon®685 Mobile Platform
T7225
İşlemci
—
2 × 1.8 GHz + 6 × 1.8 GHz
İşlemci çekirdeği
8
—
Grafik işlemcisi
Adreno™ 610@1260MHz
—
Üretim teknolojisi
—
12 nm
RAM
4 GB
4 GB
RAM türü
LPDDR4X
LPDDR4X
Dahili depolama
128 GB
256 GBÖNE ÇIKAN
Depolama türü
UFS 2.2
eMMC 5.1
Hafıza kartı desteği
Var
Var

ϟBatarya ve şarj3 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
6.500 mAhÖNE ÇIKAN
6.000 mAh
Batarya teknolojisi
—
Li-ion battery
Hızlı şarj
—
15 W

◇Tasarım ve dayanıklılık5 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Boyutlar
—
167.30 × 76.95 × 8.19mm
Ağırlık
210 g
202 gÖNE ÇIKAN
Kalınlık
8,61 mm
8,19 mmÖNE ÇIKAN
Renk seçenekleri
—
Green, Gold, Violet
Suya dayanıklılık
—
IP64

⌁Ağ ve bağlantılar6 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

4.5G / LTE
Var
Var
Wi‑Fi
Wi-Fi 5 (802.11ac) supported; 802.11a/b/g/n supported; Wi-Fi Display supported; WLAN Tethering supported
2.4G (SISO); 5G (SISO)
Bluetooth
Bluetooth® 5.0, Low Energy
—
NFC
—
Yok
Konum özellikleri
Var
Var
Çift SIM
Var
—

✓Yazılım ve güvenlik4 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
ColorOS 15.0
Funtouch OS 15
Kullanıcı arayüzü
ColorOS 15.0
Funtouch OS 15
Parmak izi okuyucu
Var
—
Sensörler
Proximity sensor; Ambient light sensor; E-compass; Accelerometer; Side fingerprint sensor
Accelerometer: Supported; Ambient Light Sensor: Supported; Proximity Sensor: Supported

◈Sensörler ve kullanım özellikleri3 özellik

Hareket, yön, ortam ve dokunsal geri bildirim bileşenleri

İvmeölçer
—
Var
Yakınlık sensörü
—
Var
Ortam ışığı sensörü
—
Var

♫Çoklu ortam1 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

FM radyo
—
Var

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Model kodu
CPH2847
—

◫İleri ekran ölçümleri1 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Ekran çözünürlük standardı
HD+
HD+

◎Kamera optiği ve görüntü işleme3 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Ana kamera diyaframı
—
f/2.2
Video özellikleri
Rear: Photo, Video, Portrait, Night, Panorama, TIME-LAPSE, STICKER, HI-RES, Google Lens, PRO; Front: Photo, Video, Portrait, Night, Panorama, TIME-LAPSE, STICKER, Retouch, Screen Fill Light, HI-RES
—
Ön kamera diyaframı
—
f/2.2

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ1 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci (SoC) markası
Qualcomm
—

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri2 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
—
15 W
Batarya özellikleri
—
Li-ion battery

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri3 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
166,61 mm
167,3 mmÖNE ÇIKAN
En
78,51 mmÖNE ÇIKAN
76,95 mm
Suya dayanıklılık seviyesi
—
IP64

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri3 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
GSM: 850/900/1800MHz; WCDMA: Band 1/5/8; LTE FDD: Band 1/3/5/7/8/20/28; LTE TDD: Band 38/40/41
2G GSM: 850/900/1800 MHz; 3G WCDMA: B1/B5/B8; 4G TD-LTE: B38/B40/B41 (2496-2690 MHz); 4G FDD-LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28
USB bağlantı tipi
USB Type-C
USB 2.0
Navigasyon özellikleri
Var
Var
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB daha yüksek depolama sunuyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

A6T 128 GB daha yüksek yenileme hızı sunuyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

A6T 128 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikA6T 128 GBVivo Y04s 4 GB RAM 256 GB
Ekran6,75 inç6,74 inç
Depolama128 GB256 GB
RAM4 GB4 GB
Pil kapasitesi6.500 mAh6.000 mAh
Ağırlık210 g202 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

A6T 128 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB: 202 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Vivo Y04s 4 GB RAM 256 GB: 256 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

A6T 128 GB: 6.500 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.