178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Oppo A6T 5G 128 GB vs Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • A6T 5G daha fazla kayıt alanı sunuyor.
  • A6T 5G daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • Poco M4 Pro 5G daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
46/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Oppo A6T 5G 128 GB doğrulanmış ürün görseli 1Oppo

A6T 5G 128 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
37 doğrulanmış teknik alan
17.999 TL15 doğrulanmış teklif
7sayısal üstünlük
POCO Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB doğrulanmış ürün görseli 1POCO

Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
36 doğrulanmış teknik alan
Teklif bekleniyor0 doğrulanmış teklif
1sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Fotoğraf ve uygulamalar için alan

Depolama, telefonda saklayabileceğin dosyalar için ayrılan alandır. İşletim sistemi de bu alanın bir bölümünü kullanır.

A6T 5G 128 GB
128 GB
Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB
64 GB

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

A6T 5G 128 GB
6.500 mAh
Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB
5.000 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

A6T 5G 128 GB
212 g
Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB
195 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

A6T 5G 128 GB
120 Hz
Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB
90 Hz

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
26/100En güçlü
24/100
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
20/100En güçlü
19/100
Bellek hızıRAM + depolama standardı
42/100
42/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
75/100En güçlü
59/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
45/100
49/100En güçlü
Kamera sistemiOptik + OIS + video
35/100
43/100En güçlü

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
17.999 TL
Teklif bekleniyor
Ürün puanı
43/100ÖNE ÇIKAN
42/100
Veri güveni
%56ÖNE ÇIKAN
%55
Aktif mağaza teklifi
15 teklifÖNE ÇIKAN
0 teklif

◆Genel cihaz bilgileri3 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
SIM kart tipi
Nano‑SIM
—

▣Ekran6 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,75 inçÖNE ÇIKAN
6,6 inç
Ekran teknolojisi
LCD
—
Ekran çözünürlüğü
HD+ 1570 × 720 Pixels
2400 × 1080
Piksel yoğunluğu
256 PPI
—
Ekran yenileme hızı
120 HzÖNE ÇIKAN
90 Hz
Dokunmatik örnekleme
—
240 Hz

◉Kamera4 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
50 MP
Arka kamera sistemi
Wide angle: 50MP; f/1.8; FOV 76°; 5P lens; AF supported; Monochrome: 2MP; f/2.4; FOV 89°; 3P lens
50MP main camera f/1.8 8MP ultra-wide angle camera FOV 119° f/2.2
Ultra geniş açı kamera
—
8 MP
Ön kamera
5 MP
—

⌘Temel donanım ve performans11 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
MediaTek Dimensity 6300
MediaTek Dimensity 810
İşlemci
—
Octa-core CPU, up to 2.4GHz
İşlemci çekirdeği
8
8
En yüksek işlemci hızı
—
2,4 GHz
Grafik işlemcisi
ARM Mali-G57 MC2@1072MHz
ARM Mali-G57
Üretim teknolojisi
—
6 nm
RAM
4 GB
4 GB
RAM türü
LPDDR4X
LPDDR4X
Dahili depolama
128 GBÖNE ÇIKAN
64 GB
Depolama türü
UFS 2.2
UFS 2.2
Hafıza kartı desteği
Var
Var

ϟBatarya ve şarj1 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
6.500 mAhÖNE ÇIKAN
5.000 mAh

◇Tasarım ve dayanıklılık2 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Ağırlık
212 g
195 gÖNE ÇIKAN
Kalınlık
8,61 mmÖNE ÇIKAN
8,75 mm

⌁Ağ ve bağlantılar6 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
Var
Var
4.5G / LTE
Var
Var
Wi‑Fi
Wi-Fi 5 (802.11ac) supported; 802.11a/b/g/n supported; Wi-Fi Display supported; WLAN Tethering supported
—
Bluetooth
Bluetooth® 5.4, Low Energy
5.1
Konum özellikleri
Var
—
Çift SIM
Var
Var

✓Yazılım ve güvenlik5 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
ColorOS 15.0
MIUI 12.5 for POCO, based on Android 11
Kullanıcı arayüzü
ColorOS 15.0
—
Parmak izi okuyucu
Var
Var
Yüz tanıma
—
Var
Sensörler
Proximity sensor; Ambient light sensor; E-compass; Accelerometer; Side fingerprint sensor
Ambient light sensor | Gyroscope | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster

♫Çoklu ortam2 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

Stereo hoparlör
—
Var
3.5 mm ses çıkışı
—
Var

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Model kodu
CPH2853
—

◫İleri ekran ölçümleri2 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Ekran çözünürlük standardı
HD+
FHD+
Ekran özellikleri
—
240 Hz dokunmatik örnekleme

◎Kamera optiği ve görüntü işleme2 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Video özellikleri
Rear: Photo, Video, Portrait, Night, Panorama, SLO-MO, Dual-view video, TIME-LAPSE, STICKER, HI-RES, Google Lens, PRO; Front: Photo, Video, Portrait, Night, Panorama, Dual-view video, TIME-LAPSE, STICKER, Retouch, Screen Fill Light, HI-RES
—
İkincil arka kamera
—
Ultra geniş: 8 MP

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ1 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci (SoC) markası
MediaTek
MediaTek

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri2 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
166,61 mmÖNE ÇIKAN
163,56 mm
En
78,51 mmÖNE ÇIKAN
75,78 mm

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri4 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
[Version 1]; GSM: 850/900/1800/1900MHz; WCDMA: Band 1/2/4/5/6/8/19; LTE FDD: Band 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/66/71; LTE TDD: Band 38/39/40/41/42/48; 5G NR: n1/n2/n3/n5/n7/n8/n12/n20/n26/n28/n38/n40/n41/n48/n66/n71/n77/n78; ; [Version 2]; GSM: 900/1800MHz; WCDMA: Band 900/2100MHz; LTE FDD: Band 1/3/5/8; LTE TDD: Band 40; 5G NR: n1/n3/n5/n8/n40
Dual SIM, dual standby: 5G+5G Network bands: Supports 5G/4G/3G/2G 5G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78 4G: FDD-LTE Band 1/2/3/4/5/7/8/12/17/20/28/32/66 TDD-LTE Band 38/40/41 3G: WCDMA Band 1/2/4/5/8 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz * 5G connectivity may vary based on regional availability and local operator support.
USB bağlantı tipi
USB Type-C
—
Ses çıkışı
—
3,5 mm kulaklık çıkışı
Navigasyon özellikleri
Var
GPS: L1 Galileo: E1 | GLONASS: G1 | Compass: B1I
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

A6T 5G 128 GB daha yüksek depolama sunuyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

A6T 5G 128 GB daha yüksek yenileme hızı sunuyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

A6T 5G 128 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikA6T 5G 128 GBPoco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB
Ekran6,75 inç6,6 inç
Depolama128 GB64 GB
RAM4 GB4 GB
Pil kapasitesi6.500 mAh5.000 mAh
Ağırlık212 g195 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

A6T 5G 128 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

Poco M4 Pro 5G 4 GB RAM 64 GB: 195 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

A6T 5G 128 GB: 128 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

A6T 5G 128 GB: 6.500 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.