178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

OPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GB vs Oppo Reno16 Pro 5G 512 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • OPPO Find X9 Ultra daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • Reno16 Pro 5G daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
36/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Oppo Reno16 Pro 5G 512 GB doğrulanmış ürün görseli 1Oppo

Reno16 Pro 5G 512 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
36 doğrulanmış teknik alan
67.809 TL6 doğrulanmış teklif
3sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

OPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GB
7.050 mAh
Reno16 Pro 5G 512 GB
6.700 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

OPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GB
235 g
Reno16 Pro 5G 512 GB
191 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

OPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GB
120 Hz
Reno16 Pro 5G 512 GB
144 Hz

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranın büyüklüğü

Ekran köşegeninin ölçüsüdür. Büyük ekran içerik izlemeyi kolaylaştırabilir; tek elle kullanım için küçük boyut tercih edebilirsin.

OPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GB
6,82 inç
Reno16 Pro 5G 512 GB
6,32 inç

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
—doğrulanıyor
—doğrulanıyor
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
0/100
0/100
Bellek hızıRAM + depolama standardı
85/100En güçlü
81/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
92/100En güçlü
88/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
66/100
68/100En güçlü
Kamera sistemiOptik + OIS + video
43/100
43/100

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
Teklif bekleniyor
67.809 TL
Ürün puanı
62/100ÖNE ÇIKAN
60/100
Veri güveni
%55
%55
Aktif mağaza teklifi
0 teklif
6 teklifÖNE ÇIKAN

◆Genel cihaz bilgileri3 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
SIM kart tipi
Nano‑SIM
Nano‑SIM

▣Ekran6 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,82 inçÖNE ÇIKAN
6,32 inç
Ekran teknolojisi
AMOLED display
Crystal Guard+AMOLED
Ekran çözünürlüğü
QHD+ 3168×1440 Pixels
FHD+ 2640×1216 Pixels
Piksel yoğunluğu
510 PPIÖNE ÇIKAN
460 PPI
Ekran yenileme hızı
120 Hz
144 HzÖNE ÇIKAN
Ekran koruması
Corning® Gorilla® Glass Victus® 2
Crystal Guard

◉Kamera3 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
50 MP
Arka kamera sistemi
Ultra-wide angle: 50MP; f/2.0; FOV 123°; 6P lens; AF supported; Wide angle: 200MP; f/1.5; FOV 84°; 7P lens; AF supported; Supports 2-axis OIS; Telephoto: 200MP; f/2.2; FOV 34°; Prism(OIS)+3P+3P(AF) lens; AF supported; Supports 2-axis OIS; Ultra telephoto: 50MP; f/3.5; FOV 11°; 1G3P+PRISM lens; AF supported; Supports 2-axis OIS; Monochrome: 3.2MP; f/2.4; FOV 95°; 3P lens
Ultra-wide angle: 50MP; f/2.0; FOV 116°; 6P lens; AF supported; Wide angle: 200MP; f/1.8; FOV 84°; 6P lens; AF supported; Supports 2-axis OIS; Telephoto: 50MP; f/2.8; FOV 30°; 4P lens; AF supported; Supports 2-axis OIS
Ön kamera
50 MP
50 MP

⌘Temel donanım ve performans6 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
Snapdragon® 8 Elite Gen 5 Mobile Platform
Dimensity 8550 SUPER
Grafik işlemcisi
Adreno™ 840@1200MHz
ARM G720 MC8@1500MHz
RAM
12 GB
12 GB
RAM türü
LPDDR5X
LPDDR5X
Dahili depolama
512 GB
512 GB
Depolama türü
UFS 4.1
UFS 3.1

ϟBatarya ve şarj2 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
7.050 mAhÖNE ÇIKAN
6.700 mAh
Hızlı şarj
100 WÖNE ÇIKAN
80 W

◇Tasarım ve dayanıklılık2 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Ağırlık
235 g
191 gÖNE ÇIKAN
Kalınlık
8,65 mm
8,36 mmÖNE ÇIKAN

⌁Ağ ve bağlantılar6 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
Var
Var
4.5G / LTE
Var
Var
Wi‑Fi
Wi-Fi 7 (802.11be) supported; Wi-Fi 6 (802.11ax) supported; Wi-Fi 5 (802.11ac) supported; 802.11a/b/g/n supported; Wi-Fi Display supported; WLAN Tethering supported; Wi-Fi 2.4GHz 2×2+Wi-Fi 5GHz 2×2 concurrent supported; Wi-Fi 5GHz 160MHz supported; 2×2 MIMO supported
Wi-Fi 6 (802.11ax) supported; Wi-Fi 5 (802.11ac) supported; 802.11a/b/g/n supported; Wi-Fi Display supported; WLAN Tethering supported; Wi-Fi 5GHz 160MHz supported; 2×2 MIMO supported
Bluetooth
Bluetooth® 6.0, Low Energy
Bluetooth® 5.4, Low Energy
Konum özellikleri
Var
Var
Çift SIM
Var
Var

✓Yazılım ve güvenlik3 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
ColorOS 16.0
ColorOS 16.0
Kullanıcı arayüzü
ColorOS 16.0
ColorOS 16.0
Sensörler
Proximity sensor; Ambient light sensor; Colour temperature sensor; E-compass; Accelerometer; Gyroscope; In-display ultrasound fingerprint sensor; Hall sensor; Pressure sensor; Laser focusing sensor; Spectral sensor; Infrared remote control
Proximity sensor; Ambient light sensor; Colour temperature sensor; E-compass; Accelerometer; Gyroscope; In-display optical fingerprint sensor; Infrared remote control

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Model kodu
CPH2841
CPH2863

◫İleri ekran ölçümleri2 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Ekran çözünürlük standardı
QHD+
FHD+
Ekran dayanıklılığı
Corning® Gorilla® Glass Victus® 2
Crystal Guard

◎Kamera optiği ve görüntü işleme1 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Video özellikleri
Rear: Photo, Video, Portrait, Night, Panorama, SLO-MO, Long Exposure, Dual-view video, TIME-LAPSE, STICKER, XPAN, HASSELBLAD HI-RES, Underwater, Master, Hypertext, DOC SCANNER, Pro Video, HASSELBLAD TELECONVERTER; Front: Photo, Video, Portrait, HASSELBLAD HI-RES, Night, Panorama, Dual-view video, TIME-LAPSE, STICKER, Pro Video
Rear: Photo, Video, Portrait, Night, Panorama, SLO-MO, TIME-LAPSE, STICKER, HI-RES, Google Lens, Underwater, Hypertext, DOC SCANNER, Pro Video, POP; Front: Photo, Video, Portrait, Night, Panorama, TIME-LAPSE, STICKER, Retouch, Screen Fill Light, HI-RES, POP

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ1 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci (SoC) markası
Qualcomm
MediaTek

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri1 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
100 WÖNE ÇIKAN
80 W

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri2 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
163,16 mmÖNE ÇIKAN
151,21 mm
En
76,97 mmÖNE ÇIKAN
72,42 mm

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri3 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
GSM: 850/900/1800/1900MHz; WCDMA: Band 1/2/4/5/6/8/19; LTE FDD: Band 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28/32/66/71; LTE TDD: Band 38/39/40/41/42; 5G NR: n1/n2/n3/n5/n7/n8/n12/n20/n25/n26/n28/n38/n40/n41/n66/n71/n75/n77/n78/n79; ;
[Version 1]; GSM: 850/900/1800/1900MHz; WCDMA: Band 1/2/4/5/6/8/19; LTE FDD: Band 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66/71; LTE TDD: Band 34/38/39/40/41; 5G NR: n1/n2/n3/n5/n7/n8/n12/n20/n26/n28/n38/n40/n41/n48/n66/n71/n77/n78; ; [Version 2]; GSM: 900/1800MHz; WCDMA: Band 900/2100MHz; LTE FDD: Band 1/3/5/8; LTE TDD: Band 40; 5G NR: n1/n3/n5/n8/n40
USB bağlantı tipi
USB Type-C, USB 3.2 Gen 1
USB Type-C
Navigasyon özellikleri
Var
Var
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

Reno16 Pro 5G 512 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

Reno16 Pro 5G 512 GB daha yüksek yenileme hızı sunuyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

OPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikOPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GBReno16 Pro 5G 512 GB
Ekran6,82 inç6,32 inç
Depolama512 GB512 GB
RAM12 GB12 GB
Pil kapasitesi7.050 mAh6.700 mAh
Ağırlık235 g191 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

OPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026OPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 3 Eki 2026Reno16 Pro 5G 512 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

Reno16 Pro 5G 512 GB: 191 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 512 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

OPPO Find X9 Ultra 12 GB RAM 512 GB: 7.050 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.