178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Oppo Reno13 F 5G 12 GB 256 GB vs Poco F5 12 GB 256 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • Reno13 F 5G daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • F5 daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
80/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Oppo Reno13 F 5G 12 GB 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1Oppo

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
72 doğrulanmış teknik alan
30.043,9 TL1 doğrulanmış teklif
3sayısal üstünlük
Poco F5 12 GB 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1Poco

F5 12 GB 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
44 doğrulanmış teknik alan
30.499 TL2 doğrulanmış teklif
8sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB
5.800 mAh
F5 12 GB 256 GB
5.000 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB
192 g
F5 12 GB 256 GB
181 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB
120 Hz
F5 12 GB 256 GB
120 Hz

Doğrulanmış değerler bu alanda aynı.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
26/100
36/100En güçlü
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
24/100
28/100En güçlü
Bellek hızıRAM + depolama standardı
71/100
76/100En güçlü
Batarya ve şarjKapasite + şarj
74/100En güçlü
72/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
67/100
70/100En güçlü
Kamera sistemiOptik + OIS + video
71/100En güçlü
48/100

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
30.043,9 TL
30.499 TL
Ürün puanı
57/100
57/100
Veri güveni
%80ÖNE ÇIKAN
%61
Aktif mağaza teklifi
1 teklif
2 teklifÖNE ÇIKAN

◆Genel cihaz bilgileri4 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik ekran
Var
—
SIM kart tipi
Nano‑SIM
—

▣Ekran10 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,67 inç
6,67 inç
Ekran teknolojisi
Sert AMOLED
AMOLED
Ekran çözünürlüğü
1080 x 2400 Piksel
2400 × 1080
Piksel yoğunluğu
394 PPI
—
Ekran yenileme hızı
120 Hz
120 Hz
Dokunmatik örnekleme
180 Hz
240 HzÖNE ÇIKAN
Tepe parlaklık
1.200 nit
—
Ekran / gövde oranı
92,2 %
—
HDR desteği
—
Var
Ekran koruması
AGC DT STAR2
—

◉Kamera8 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
64 MPÖNE ÇIKAN
Arka kamera sistemi
Geniş açı: 50 MP; f/1.8; FOV 78°; 5P lens; AF; OIS destekli; Ultra geniş açı: 8 MP; f/2.2; FOV 112°; 5P lens; EIS destekli; Makro: 2 MP; f/2,4; FOV 89°;
64MP main camera f/1.79 1.4μm large pixel(4-in-1) 8MP ultra-wide camera f/2.2 FOV 119° 2MP macro camera f/2.4
Ultra geniş açı kamera
8 MP
8 MP
Optik görüntü sabitleme
Var
—
Video kayıt çözünürlüğü
4K
—
Video kare hızı
60 fps
—
Ön kamera
32 MPÖNE ÇIKAN
16 MP
Ön kamera video
1080p
—

⌘Temel donanım ve performans11 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
Qualcomm Snapdragon® 6 Gen 1 Mobil Platform
Snapdragon 7+ Gen 2 Mobile Platform
İşlemci
—
1 x Cortex-X2, up to 2.91GHz; 3 x A710, up to 2.49GHz; 4 x A510, up to 1.8GHz
İşlemci çekirdeği
8
—
En yüksek işlemci hızı
—
2,91 GHz
Grafik işlemcisi
Adreno™ 710@676MHz
Qualcomm Adreno GPU
Üretim teknolojisi
—
4 nm
RAM
12 GB
12 GB
RAM türü
LPDDR4X@2133MHz 2 × 16 bit
LPDDR5
Dahili depolama
256 GB
256 GB
Depolama türü
UFS 3.1
UFS 3.1
Hafıza kartı desteği
Var
—

ϟBatarya ve şarj3 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
5.800 mAhÖNE ÇIKAN
5.000 mAh
Hızlı şarj
45 W
67 WÖNE ÇIKAN
Şarj bağlantısı
USB Type-C
USB-C

◇Tasarım ve dayanıklılık3 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Boyutlar
162,20 × 75,05 × 7,76 mm
—
Ağırlık
192 g
181 gÖNE ÇIKAN
Kalınlık
76 mm
7,9 mmÖNE ÇIKAN

⌁Ağ ve bağlantılar11 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
Var
Var
4.5G / LTE
Var
Var
Wi‑Fi
WiFi 2.4G, WiFi 5G, WiFi 5 (802.11ac), 802.11b/g/a/n; WLAN 2.4G, WLAN 5.1G, WLAN 5G, WLAN 5.4G, WLAN 5.8G; WLAN Ekranı, WLAN tethering; Wi-Fi 2.4GHz 20M, Wi-Fi 2.4GHz 40M, Wi-Fi 5GHz 20M, Wi-Fi 5GHz 40M, Wi-Fi 5GHz 80M; 1 x 1 SISO
802.11a/b/g/n/ac/ax
Bluetooth
Bluetooth® 5.1, Düşük Enerji
5.3
NFC
Var
Var
Konum özellikleri
Var
—
USB standardı
USB Type-C
—
SIM sayısı
Çift SIM
—
Çift SIM
Var
Var
Wi‑Fi erişim noktası
Var
—
Bluetooth Low Energy
Var
—

✓Yazılım ve güvenlik5 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
ColorOS 15.0
MIUI 14 for POCO
Kullanıcı arayüzü
ColorOS 15.0
—
Parmak izi okuyucu
Var
Var
Yüz tanıma
Var
Var
Sensörler
Yakınlık sensörü; İvmeölçer; Jiroskop; Ekran içi optik parmak izi sensörü
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope

♫Çoklu ortam2 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

Stereo hoparlör
—
Var
3.5 mm ses çıkışı
—
Var

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Model kodu
CPH2699
—

◫İleri ekran ölçümleri7 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
600 nitÖNE ÇIKAN
500 nit
Ekran renk sayısı
16,7 milyon
—
Renk derinliği
8 bit
—
Renk gamı
%100 DCI-P3
—
Ekran çözünürlük standardı
FHD+
FHD+
Ekran özellikleri
180 Hz dokunmatik örnekleme, %100 DCI-P3
HDR, 240 Hz dokunmatik örnekleme
Ekran dayanıklılığı
AGC DT STAR2
Corning Gorilla Glass 5

◎Kamera optiği ve görüntü işleme8 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Ana kamera diyaframı
f/1.8
—
Otomatik odaklama
Var
—
Makro kamera
2 MP
2 MP
Video sabitleme
OIS + EIS
—
Video özellikleri
Rear: Photo, Video, Portrait, Night, PRO, Panorama, Slo-mo, Dual-view video, Time-lapse, Sticker, HI-RES, Google lens, Underwater, Macro,DOC Scanner; Front: Photo, Video, Portrait, Night, Panorama, Dual-view video, Time-lapse, Sticker, Retouch, Screen fill light
—
Ön kamera diyaframı
f/2.4
—
İkincil arka kamera
Ultra geniş: 8 MP, Makro: 2 MP
Ultra geniş: 8 MP, Makro: 2 MP
Ön kamera video FPS
30 fps
—

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ2 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

GPU frekansı
676 MHz
—
İşlemci (SoC) markası
Qualcomm
Qualcomm

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri2 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Batarya enerjisi
22,74 Wh
—
Hızlı şarj gücü (maks.)
45 W
67 WÖNE ÇIKAN

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri2 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
20 mm
161,11 mmÖNE ÇIKAN
En
5 mm
74,95 mmÖNE ÇIKAN

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri6 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
2G GSM: 850/900/1800/1900; 3G WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19; 4G LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/66; 4G LTE TDD: 38/39/40/41; 5G NR: 1/2/3/5/7/8/12/20/26/28/38/40/41/66/77/78;
Dual SIM, dual standby(5G+5G) Network bands: Supports 5G* / 4G / 3G/ 2G 5G Sub6G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/77/78 4G LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20/28/66(NarrowBand) 4G LTE TDD: B38/40/41 3G WCDMA: B1/2/4/5/8 2G GSM: 850/900/1800/1900MHz *5G connectivity may vary based on region availability and local operator support. Wireless Networks Bluetooth 5.3 Wi-Fi Pro-tocol: 802.11a/b/g/n/ac/ax
Wi-Fi frekansları
2,4 GHz ve 5 GHz
—
Wi-Fi kanalları
2,4 GHz ve 5 GHz
—
USB bağlantı tipi
USB Tip-C
USB-C
Ses çıkışı
USB Type-C
3,5 mm kulaklık çıkışı
Navigasyon özellikleri
Var
GPS: L1 |GLONASS: G1 | Beidou: B1 | Galileo E1 | QZSS L1
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

F5 12 GB 256 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikReno13 F 5G 12 GB 256 GBF5 12 GB 256 GB
Ekran6,67 inç6,67 inç
Depolama256 GB256 GB
RAM12 GB12 GB
Pil kapasitesi5.800 mAh5.000 mAh
Ağırlık192 g181 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026Reno13 F 5G 12 GB 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026F5 12 GB 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

F5 12 GB 256 GB: 181 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 256 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB: 5.800 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.