178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Oppo Reno13 F 5G 12 GB 256 GB vs Vivo V50 12 GB RAM 256 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • Vivo V50 daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • Vivo V50 daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
84/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Oppo Reno13 F 5G 12 GB 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1Oppo

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
72 doğrulanmış teknik alan
30.043,9 TL1 doğrulanmış teklif
1sayısal üstünlük
Vivo Vivo V50 12 GB RAM 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1Vivo

Vivo V50 12 GB RAM 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
51 doğrulanmış teknik alan
32.043,9 TL1 doğrulanmış teklif
10sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB
5.800 mAh
Vivo V50 12 GB RAM 256 GB
6.000 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB
192 g
Vivo V50 12 GB RAM 256 GB
189 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranın büyüklüğü

Ekran köşegeninin ölçüsüdür. Büyük ekran içerik izlemeyi kolaylaştırabilir; tek elle kullanım için küçük boyut tercih edebilirsin.

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB
6,67 inç
Vivo V50 12 GB RAM 256 GB
6,77 inç

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Fotoğraf ve uygulamalar için alan

Depolama, telefonda saklayabileceğin dosyalar için ayrılan alandır. İşletim sistemi de bu alanın bir bölümünü kullanır.

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB
256 GB
Vivo V50 12 GB RAM 256 GB
256 GB

Doğrulanmış değerler bu alanda aynı.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
26/100
27/100En güçlü
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
24/100
—doğrulanıyor
Bellek hızıRAM + depolama standardı
71/100En güçlü
67/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
74/100
88/100En güçlü
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
67/100
76/100En güçlü
Kamera sistemiOptik + OIS + video
71/100En güçlü
59/100

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
30.043,9 TL
32.043,9 TL
Ürün puanı
57/100
65/100ÖNE ÇIKAN
Veri güveni
%80ÖNE ÇIKAN
%66
Aktif mağaza teklifi
1 teklif
1 teklif

◆Genel cihaz bilgileri4 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik ekran
Var
Var
SIM kart tipi
Nano‑SIM
Nano‑SIM

▣Ekran9 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,67 inç
6,77 inçÖNE ÇIKAN
Ekran teknolojisi
Sert AMOLED
AMOLED
Ekran çözünürlüğü
1080 x 2400 Piksel
2392 × 1080
Piksel yoğunluğu
394 PPIÖNE ÇIKAN
387 PPI
Ekran yenileme hızı
120 Hz
120 Hz
Dokunmatik örnekleme
180 Hz
—
Tepe parlaklık
1.200 nit
4.500 nitÖNE ÇIKAN
Ekran / gövde oranı
92,2 %
—
Ekran koruması
AGC DT STAR2
—

◉Kamera9 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
50 MP
Arka kamera sistemi
Geniş açı: 50 MP; f/1.8; FOV 78°; 5P lens; AF; OIS destekli; Ultra geniş açı: 8 MP; f/2.2; FOV 112°; 5P lens; EIS destekli; Makro: 2 MP; f/2,4; FOV 89°;
camera: 50 MP main camera: OIS; f/1.88; FOV 84°; 6P lens50 MP wide-angle lens: AF; f/2.0; FOV 119.4°; 5P lens
Ultra geniş açı kamera
8 MP
—
Optik görüntü sabitleme
Var
Var
Video kayıt çözünürlüğü
4K
—
Video kare hızı
60 fps
—
Ön kamera
32 MP
50 MPÖNE ÇIKAN
Ön kamera video
1080p
—
Kamera flaşı
—
Var

⌘Temel donanım ve performans10 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
Qualcomm Snapdragon® 6 Gen 1 Mobil Platform
Snapdragon® 7 Gen3
İşlemci
—
1 × 2.63 GHz + 3 × 2.4 GHz + 4 × 1.8 GHz
İşlemci çekirdeği
8
8
Grafik işlemcisi
Adreno™ 710@676MHz
—
Üretim teknolojisi
—
4 nm
RAM
12 GB
12 GB
RAM türü
LPDDR4X@2133MHz 2 × 16 bit
LPDDR4X
Dahili depolama
256 GB
256 GB
Depolama türü
UFS 3.1
UFS 2.2
Hafıza kartı desteği
Var
—

ϟBatarya ve şarj4 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
5.800 mAh
6.000 mAhÖNE ÇIKAN
Batarya teknolojisi
—
Li-ion battery
Hızlı şarj
45 W
90 WÖNE ÇIKAN
Şarj bağlantısı
USB Type-C
—

◇Tasarım ve dayanıklılık5 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Boyutlar
162,20 × 75,05 × 7,76 mm
163.29 × 76.72 × 7.39 mm (Black); 163.29 × 76.72 × 7.57 mm (Purple); 163.29 × 76.72 × 7.67 mm (Blue); 163.29 × 76.72 × 7.39 mm (Black)
Ağırlık
192 g
189 gÖNE ÇIKAN
Kalınlık
76 mm
7,39 mmÖNE ÇIKAN
Renk seçenekleri
—
Black, Red, Purple
Suya dayanıklılık
—
IP68; IP69

⌁Ağ ve bağlantılar11 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
Var
Var
4.5G / LTE
Var
Var
Wi‑Fi
WiFi 2.4G, WiFi 5G, WiFi 5 (802.11ac), 802.11b/g/a/n; WLAN 2.4G, WLAN 5.1G, WLAN 5G, WLAN 5.4G, WLAN 5.8G; WLAN Ekranı, WLAN tethering; Wi-Fi 2.4GHz 20M, Wi-Fi 2.4GHz 40M, Wi-Fi 5GHz 20M, Wi-Fi 5GHz 40M, Wi-Fi 5GHz 80M; 1 x 1 SISO
2.4 GHz/5 GHz
Bluetooth
Bluetooth® 5.1, Düşük Enerji
Bluetooth 5.4
NFC
Var
—
Konum özellikleri
Var
Var
USB standardı
USB Type-C
—
SIM sayısı
Çift SIM
—
Çift SIM
Var
—
Wi‑Fi erişim noktası
Var
—
Bluetooth Low Energy
Var
—

✓Yazılım ve güvenlik5 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
ColorOS 15.0
Funtouch OS 15
Kullanıcı arayüzü
ColorOS 15.0
Funtouch OS 15
Parmak izi okuyucu
Var
—
Yüz tanıma
Var
—
Sensörler
Yakınlık sensörü; İvmeölçer; Jiroskop; Ekran içi optik parmak izi sensörü
Accelerometer: Supported; Ambient Light Sensor: Supported; E-compass: Supported; Proximity Sensor: Supported; Color Temperature Sensor: Not supported; Gyroscope: Supported; Others: Not supported

◈Sensörler ve kullanım özellikleri5 özellik

Hareket, yön, ortam ve dokunsal geri bildirim bileşenleri

İvmeölçer
—
Var
Jiroskop
—
Var
Yakınlık sensörü
—
Var
Ortam ışığı sensörü
—
Var
Dijital pusula
—
Var

♫Çoklu ortam1 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

FM radyo
—
Yok

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Model kodu
CPH2699
—

◫İleri ekran ölçümleri7 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
600 nit
—
Ekran renk sayısı
16,7 milyon
—
Renk derinliği
8 bit
—
Renk gamı
%100 DCI-P3
—
Ekran çözünürlük standardı
FHD+
FHD+
Ekran özellikleri
180 Hz dokunmatik örnekleme, %100 DCI-P3
—
Ekran dayanıklılığı
AGC DT STAR2
—

◎Kamera optiği ve görüntü işleme8 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Ana kamera diyaframı
f/1.8
f/1.88
Otomatik odaklama
Var
—
Makro kamera
2 MP
—
Video sabitleme
OIS + EIS
—
Video özellikleri
Rear: Photo, Video, Portrait, Night, PRO, Panorama, Slo-mo, Dual-view video, Time-lapse, Sticker, HI-RES, Google lens, Underwater, Macro,DOC Scanner; Front: Photo, Video, Portrait, Night, Panorama, Dual-view video, Time-lapse, Sticker, Retouch, Screen fill light
Front camera: Photo, Portrait, Night, Video, Micro Movie, High resolution, Dual View, Live Photo; Rear main camera: Photo, Portrait, Night, Video, Micro Movie, High resolution, Pano, Ultra HD Document, Slo-mo, Time-lapse, Supermoon, Astro, Pro, Snapshot, Food, Dual View, Live Photo; Rear wide-angle camera: Photo, Night, Video, Time-lapse, Pro, High resolution, Ultra HD Document
Ön kamera diyaframı
f/2.4
f/2.0
İkincil arka kamera
Ultra geniş: 8 MP, Makro: 2 MP
—
Ön kamera video FPS
30 fps
—

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ2 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

GPU frekansı
676 MHz
—
İşlemci (SoC) markası
Qualcomm
Qualcomm

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri3 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Batarya enerjisi
22,74 Wh
—
Hızlı şarj gücü (maks.)
45 W
90 WÖNE ÇIKAN
Batarya özellikleri
—
Li-ion battery

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri3 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
20 mm
163,29 mmÖNE ÇIKAN
En
5 mm
76,72 mmÖNE ÇIKAN
Suya dayanıklılık seviyesi
—
IP68; IP69

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri6 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
2G GSM: 850/900/1800/1900; 3G WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19; 4G LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/66; 4G LTE TDD: 38/39/40/41; 5G NR: 1/2/3/5/7/8/12/20/26/28/38/40/41/66/77/78;
2G GSM: 850/900/1800/1900 MHz; 3G WCDMA: B1/B2/B4/B5/B6/B8; 4G FDD-LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B18/B19/B20/B26/B28/B66; 4G TD-LTE: B38/B39/B40/B41/B42; 5G: n1/n2/n3/n5/n7/n8/n20/n26/n28/n38/n40/n41/n66/n77/n78
Wi-Fi frekansları
2,4 GHz ve 5 GHz
—
Wi-Fi kanalları
2,4 GHz ve 5 GHz
—
USB bağlantı tipi
USB Tip-C
USB 2.0
Ses çıkışı
USB Type-C
—
Navigasyon özellikleri
Var
Var
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

Vivo V50 12 GB RAM 256 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

Vivo V50 12 GB RAM 256 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikReno13 F 5G 12 GB 256 GBVivo V50 12 GB RAM 256 GB
Ekran6,67 inç6,77 inç
Depolama256 GB256 GB
RAM12 GB12 GB
Pil kapasitesi5.800 mAh6.000 mAh
Ağırlık192 g189 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

Reno13 F 5G 12 GB 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026Reno13 F 5G 12 GB 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026Vivo V50 12 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026Vivo V50 12 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 3 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

Vivo V50 12 GB RAM 256 GB: 189 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 256 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

Vivo V50 12 GB RAM 256 GB: 6.000 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.