178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

OPPO Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB vs Xiaomi 15T Pro 512 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • Reno14 Pro 5G daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • Reno14 Pro 5G daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
84/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
OPPO Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB doğrulanmış ürün görseli 1OPPO

Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
78 doğrulanmış teknik alan
55.118,42 TL1 doğrulanmış teklif
6sayısal üstünlük
Xiaomi 15T Pro 512 GB doğrulanmış ürün görseli 1Xiaomi

15T Pro 512 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
39 doğrulanmış teknik alan
55.043,9 TL3 doğrulanmış teklif
5sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB
6.200 mAh
15T Pro 512 GB
5.500 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB
201 g
15T Pro 512 GB
210 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB
120 Hz
15T Pro 512 GB
144 Hz

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
26/100
59/100En güçlü
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
38/100
46/100En güçlü
Bellek hızıRAM + depolama standardı
81/100
85/100En güçlü
Batarya ve şarjKapasite + şarj
90/100En güçlü
85/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
70/100
80/100En güçlü
Kamera sistemiOptik + OIS + video
87/100En güçlü
57/100

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
55.118,42 TL
55.043,9 TL
Ürün puanı
67/100
70/100ÖNE ÇIKAN
Veri güveni
%85ÖNE ÇIKAN
%57
Aktif mağaza teklifi
1 teklif
3 teklifÖNE ÇIKAN

◆Genel cihaz bilgileri4 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik ekran
Var
—
SIM kart tipi
Nano‑SIM + eSIM
—

▣Ekran10 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,83 inç
6,83 inç
Ekran teknolojisi
AMOLED (Flexible)
AMOLED
Ekran çözünürlüğü
FHD+ 1272 × 2800 Pixels
2772 × 1280
Piksel yoğunluğu
450 PPIÖNE ÇIKAN
447 PPI
Ekran yenileme hızı
120 Hz
144 HzÖNE ÇIKAN
Dokunmatik örnekleme
240 Hz
480 HzÖNE ÇIKAN
Tepe parlaklık
1.200 nit
—
Ekran / gövde oranı
93,6 %
—
HDR desteği
—
Var
Ekran koruması
Corning® Gorilla® Glass 7i
—

◉Kamera10 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
50 MP
Arka kamera sistemi
Wide angle: 50MP; f/1.8; FOV 85°; 6P lens; AF supported; 2-axis OIS supported; Ultra-wide angle: 50MP; f/2.0; FOV 116°; 6P lens; AF supported; Telephoto: 50MP; f/2.8; FOV 30°; 4P lens; AF supported; 2-axis OIS supported
Leica Summilux optical lens VARIO-SUMMILUX 1:1.62-3.0/15-115 ASPH. Leica 23mm main camera 50MP Light Fusion 900 image sensor 2.4μm 4-in-1 Super Pixel f/1.62 OIS 23mm equivalent focal length Leica 115mm super telephoto camera 50MP f/3.0 OIS 115mm equivalent focal length Leica 15mm ultra-wide camera 12MP f/2.2 15mm equivalent focal length FOV 120°
Ultra geniş açı kamera
50 MP
—
Telefoto kamera
50 MP
—
Optik yakınlaştırma
3,5×
—
Optik görüntü sabitleme
Var
Var
Video kayıt çözünürlüğü
4K
—
Video kare hızı
60 fps
—
Ön kamera
50 MPÖNE ÇIKAN
32 MP
Ön kamera video
4K
—

⌘Temel donanım ve performans11 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
MediaTek Dimensity 8450
MediaTek Dimensity 9400+
İşlemci
—
1 x Cortex-X925, up to 3.73GHz 3 x Cortex-X4, up to 3.3GHz 4 x Cortex-A720, up to 2.4GHz
İşlemci çekirdeği
8
—
En yüksek işlemci hızı
—
3,73 GHz
Grafik işlemcisi
ARM G720 MC7@1300MHz
Immortalis-G925 MC12
Üretim teknolojisi
—
3 nm
RAM
12 GB
12 GB
RAM türü
LPDDR5X
LPDDR5X
Dahili depolama
512 GB
512 GB
Depolama türü
UFS 3.1
UFS 4.1
Hafıza kartı desteği
Yok
—

ϟBatarya ve şarj4 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
6.200 mAhÖNE ÇIKAN
5.500 mAh
Hızlı şarj
80 W
90 WÖNE ÇIKAN
Kablosuz şarj
50 W
—
Şarj bağlantısı
USB Type-C
USB-C

◇Tasarım ve dayanıklılık4 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Boyutlar
163,35 × 76,98 × 7,48 mm
—
Ağırlık
201 gÖNE ÇIKAN
210 g
Kalınlık
7,48 mmÖNE ÇIKAN
7,96 mm
Suya dayanıklılık
—
IP68

⌁Ağ ve bağlantılar13 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
Var
—
4.5G / LTE
Var
—
Wi‑Fi
Wi-Fi 2.4G, Wi-Fi 5G, Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b/g/a/n; WLAN 2.4G, WLAN 5.1G, WLAN 5G, WLAN 5.4G, WLAN 5.8G; WLAN Display, WLAN tethering, WLAN overlay; Wi-Fi 2.4GHz 20M, Wi-Fi 2.4GHz 40M; Wi-Fi 5GHz 20M, Wi-Fi 5GHz 40M, Wi-Fi 5GHz 80M, Wi-Fi 5GHz 160M; 2 x 2 MIMO, Wi-Fi 6E, WLA
—
Bluetooth
Bluetooth® 5.4, Low Energy
6.0
NFC
Var
Var
Kızılötesi
Var
—
Konum özellikleri
Var
—
USB standardı
USB Type-C
—
eSIM
Var
—
SIM sayısı
Çift SIM
—
Çift SIM
Var
Var
Wi‑Fi erişim noktası
Var
—
Bluetooth Low Energy
Var
—

✓Yazılım ve güvenlik5 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
ColorOS 15.0
Xiaomi HyperOS 2
Kullanıcı arayüzü
ColorOS 15.0
—
Parmak izi okuyucu
Var
Var
Yüz tanıma
Var
Var
Sensörler
Proximity sensor; Ambient light sensor; Colour temperature sensor; E-compass; Accelerometer; Gyroscope; Infrared remote control; Hall Sensor; In-display optical fingerprint sensor
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Gyroscope | Electronic compass | IR blaster | Flicker sensor | X-axis linear vibration motor | Color temperature sensor

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Model kodu
CPH2739
—

◫İleri ekran ölçümleri7 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
600 nit
—
Ekran renk sayısı
1,07 milyar
—
Renk derinliği
10 bit
—
Renk gamı
%100 DCI-P3
—
Ekran çözünürlük standardı
FHD+
FHD+
Ekran özellikleri
240 Hz dokunmatik örnekleme, %100 DCI-P3
HDR, 480 Hz dokunmatik örnekleme
Ekran dayanıklılığı
Corning® Gorilla® Glass 7i
Corning Gorilla Glass 7

◎Kamera optiği ve görüntü işleme7 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Ana kamera diyaframı
f/1.8
—
Otomatik odaklama
Var
—
Video sabitleme
OIS + EIS
—
Video özellikleri
Rear: Photo, Video, Portrait, Night, PRO, PANO, SLO-MO, Dual-view video, TIME-LAPSE, STICKER, HI-RES, Google Lens, Underwater, Breeno Scan; Front: Photo, Video, Portrait, Night, PANO, Dual-view video, TIME-LAPSE, STICKER, Retouch, Screen Fill Light, HI-RES
—
Ön kamera diyaframı
f/2.0
—
İkincil arka kamera
Ultra geniş: 50 MP, Telefoto: 50 MP
—
Ön kamera video FPS
60 fps
—

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ2 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

GPU frekansı
1.300 MHz
—
İşlemci (SoC) markası
MediaTek
MediaTek

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri3 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Batarya enerjisi
24,31 Wh
—
Hızlı şarj gücü (maks.)
80 W
90 WÖNE ÇIKAN
Batarya özellikleri
Kablosuz şarj
—

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri3 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
163,35 mmÖNE ÇIKAN
162,7 mm
En
76,98 mm
77,9 mmÖNE ÇIKAN
Suya dayanıklılık seviyesi
—
IP68

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri7 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
GSM: 850/900/1800/1900MHz; WCDMA: Band 1/2/4/5/6/8/19; LTE FDD: Band 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/66; LTE TDD: Band 34/38/39/40/41/42/48; 5G NR: n1/n2/n3/n5/n7/n8/n12/n20/n26/n28/n38/n40/n41/n48/n66/n77/n78;
Dual SIM (nano SIM + nano SIM or nano SIM + eSIM or eSIM + eSIM) *Use of eSIM requires a wireless service plan. This service plan may be subject to certain restrictions of use on switching service providers and roaming (even after contract expiration). eSIM availability may vary depending on country/region and carrier. For more details, please contact your carrier for more information. Network bands GSM: 2/3/5/8 WCDMA: B1/2/4/5/6/8/19 LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28/32/66/71 LTE TDD: B38/39/40/41/42/48 5G SA: n1/2/3/5/7/8/12/20/25/26/28/38/40/41/48/66/71/75/77/78 5G NSA: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/71/75/77/78 Wireless Networks Wi-Fi 7 capability *Wi-Fi 7/Wi-Fi 6E/Wi-Fi 6 capability may vary based on regional availability and local network support. *Wi-Fi connectivity (including Wi-Fi frequency bands, Wi-Fi standards and other features as ratified in IEEE Standard 802.11 specifications) may vary based on regional availability and local network support. The function may be added via OTA when and where applicable. Supports 2x2 MIMO, WiFi Direct Bluetooth 6.0, Dual-Bluetooth
Wi-Fi frekansları
2,4 GHz ve 5 GHz
—
Wi-Fi MIMO
2×2 MIMO
—
Wi-Fi kanalları
2,4 GHz ve 5 GHz
—
USB bağlantı tipi
USB Type-C
USB-C
Ses çıkışı
USB Type-C
—
Navigasyon özellikleri
BeiDou, GPS, GLONASS, Galileo, QZSS
GPS: L1+L5 Galileo: E1+E5a+E5b | GLONASS: G1 | Beidou | QZSS: L1+L5 | NavIC: L5 GPS supplementary positioning | Electronic compass | Wireless network | Data network | MPE
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

15T Pro 512 GB daha yüksek yenileme hızı sunuyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikReno14 Pro 5G 12 GB 512 GB15T Pro 512 GB
Ekran6,83 inç6,83 inç
Depolama512 GB512 GB
RAM12 GB12 GB
Pil kapasitesi6.200 mAh5.500 mAh
Ağırlık201 g210 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 15 Ağu 2026Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 202615T Pro 512 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB: 201 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 512 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

Reno14 Pro 5G 12 GB 512 GB: 6.200 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.