178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Poco F5 12 GB 256 GB vs POCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • POCO M6 Pro daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
50/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Poco F5 12 GB 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1Poco

F5 12 GB 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
44 doğrulanmış teknik alan
30.499 TL2 doğrulanmış teklif
5sayısal üstünlük
POCO POCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1POCO

POCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
44 doğrulanmış teknik alan
Teklif bekleniyor0 doğrulanmış teklif
2sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

F5 12 GB 256 GB
181 g
POCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB
179 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Açık uygulamalar için bellek

RAM çalışan uygulamaların kullandığı geçici bellektir; fotoğraf saklama alanı değildir. Farklı işletim sistemleri RAM'i farklı yönetir.

F5 12 GB 256 GB
12 GB
POCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB
8 GB

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

F5 12 GB 256 GB
5.000 mAh
POCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB
5.000 mAh

Doğrulanmış değerler bu alanda aynı.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
36/100En güçlü
20/100
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
28/100
—doğrulanıyor
Bellek hızıRAM + depolama standardı
76/100En güçlü
55/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
72/100En güçlü
69/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
70/100En güçlü
65/100
Kamera sistemiOptik + OIS + video
48/100
64/100En güçlü

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
30.499 TL
Teklif bekleniyor
Ürün puanı
57/100ÖNE ÇIKAN
55/100
Veri güveni
%61
%61
Aktif mağaza teklifi
2 teklifÖNE ÇIKAN
0 teklif

◆Genel cihaz bilgileri2 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi

▣Ekran7 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,67 inç
6,67 inç
Ekran teknolojisi
AMOLED
AMOLED
Ekran çözünürlüğü
2400 × 1080
2400 × 1080
Piksel yoğunluğu
—
394 PPI
Ekran yenileme hızı
120 Hz
120 Hz
Dokunmatik örnekleme
240 Hz
2.160 HzÖNE ÇIKAN
HDR desteği
Var
—

◉Kamera5 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
64 MP
64 MP
Arka kamera sistemi
64MP main camera f/1.79 1.4μm large pixel(4-in-1) 8MP ultra-wide camera f/2.2 FOV 119° 2MP macro camera f/2.4
64MP+8MP+2MP triple camera 64MP main camera 1/2" sensor size f/1.79 OIS 8MP ultra-wide camera 118° FOV f/2.2 2MP macro camera f/2.4
Ultra geniş açı kamera
8 MP
8 MP
Optik görüntü sabitleme
—
Var
Ön kamera
16 MP
16 MP

⌘Temel donanım ve performans11 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
Snapdragon 7+ Gen 2 Mobile Platform
MediaTek Helio G99-Ultra
İşlemci
1 x Cortex-X2, up to 2.91GHz; 3 x A710, up to 2.49GHz; 4 x A510, up to 1.8GHz
—
İşlemci çekirdeği
—
8
En yüksek işlemci hızı
2,91 GHzÖNE ÇIKAN
2,2 GHz
Grafik işlemcisi
Qualcomm Adreno GPU
—
Üretim teknolojisi
4 nmÖNE ÇIKAN
6 nm
RAM
12 GBÖNE ÇIKAN
8 GB
RAM türü
LPDDR5
LPDDR4X
Dahili depolama
256 GB
256 GB
Depolama türü
UFS 3.1
UFS 2.2
Hafıza kartı desteği
—
Var

ϟBatarya ve şarj3 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
5.000 mAh
5.000 mAh
Hızlı şarj
67 W
67 W
Şarj bağlantısı
USB-C
USB-C

◇Tasarım ve dayanıklılık3 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Ağırlık
181 g
179 gÖNE ÇIKAN
Kalınlık
7,9 mmÖNE ÇIKAN
7,98 mm
Suya dayanıklılık
—
IP54

⌁Ağ ve bağlantılar6 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
Var
—
4.5G / LTE
Var
Var
Wi‑Fi
802.11a/b/g/n/ac/ax
802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth
5.3
5.2
NFC
Var
Var
Çift SIM
Var
—

✓Yazılım ve güvenlik4 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
MIUI 14 for POCO
MIUI 14 for POCO
Parmak izi okuyucu
Var
Var
Yüz tanıma
Var
Var
Sensörler
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope | Z-axis linear vibration motor

♫Çoklu ortam2 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

Stereo hoparlör
Var
Var
3.5 mm ses çıkışı
Var
Var

◫İleri ekran ölçümleri4 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
500 nit
—
Ekran çözünürlük standardı
FHD+
FHD+
Ekran özellikleri
HDR, 240 Hz dokunmatik örnekleme
2160 Hz dokunmatik örnekleme
Ekran dayanıklılığı
Corning Gorilla Glass 5
Corning Gorilla Glass 5

◎Kamera optiği ve görüntü işleme2 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Makro kamera
2 MP
2 MP
İkincil arka kamera
Ultra geniş: 8 MP, Makro: 2 MP
Ultra geniş: 8 MP, Makro: 2 MP

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ1 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci (SoC) markası
Qualcomm
MediaTek

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri1 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
67 W
67 W

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri3 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
161,11 mmÖNE ÇIKAN
161,1 mm
En
74,95 mm
74,95 mm
Suya dayanıklılık seviyesi
—
IP54

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri4 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
Dual SIM, dual standby(5G+5G) Network bands: Supports 5G* / 4G / 3G/ 2G 5G Sub6G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/77/78 4G LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20/28/66(NarrowBand) 4G LTE TDD: B38/40/41 3G WCDMA: B1/2/4/5/8 2G GSM: 850/900/1800/1900MHz *5G connectivity may vary based on region availability and local operator support. Wireless Networks Bluetooth 5.3 Wi-Fi Pro-tocol: 802.11a/b/g/n/ac/ax
SIM1 + Hybrid* (SIM or MicroSD), supports dual 4G *Hybrid slot can be used either for a second SIM or a MicroSD card (up to 1TB expandable) Network bands Supports 4G/3G/2G 4G: LTE FDD Band 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/66 4G: LTE TDD Band 38/40/41 3G: WCDMA Band 1/2/4/5/6/8/19 2G: GSM Band 2/3/5/8 Wireless Networks Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz Bluetooth 5.2
USB bağlantı tipi
USB-C
USB Type-C
Ses çıkışı
3,5 mm kulaklık çıkışı
3,5 mm kulaklık çıkışı
Navigasyon özellikleri
GPS: L1 |GLONASS: G1 | Beidou: B1 | Galileo E1 | QZSS L1
GPS: L1 |GLONASS: G1 | BDS: B1 | Galileo: E1
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

POCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikF5 12 GB 256 GBPOCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB
Ekran6,67 inç6,67 inç
Depolama256 GB256 GB
RAM12 GB8 GB
Pil kapasitesi5.000 mAh5.000 mAh
Ağırlık181 g179 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

F5 12 GB 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026POCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

POCO M6 Pro 8 GB RAM 256 GB: 179 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 256 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 5.000 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.