178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB vs Xiaomi Redmi Note 14S 12 GB 512 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • Redmi Note 14 Pro+ 5G daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
81/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB doğrulanmış ürün görseli 1Xiaomi

Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
54 doğrulanmış teknik alan
32.994,9 TL2 doğrulanmış teklif
8sayısal üstünlük
Xiaomi Redmi Note 14S 12 GB 512 GB doğrulanmış ürün görseli 1Xiaomi

Redmi Note 14S 12 GB 512 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
76 doğrulanmış teknik alan
Teklif bekleniyor0 doğrulanmış teklif
1sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB
5.110 mAh
Redmi Note 14S 12 GB 512 GB
5.000 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Fotoğraf ve uygulamalar için alan

Depolama, telefonda saklayabileceğin dosyalar için ayrılan alandır. İşletim sistemi de bu alanın bir bölümünü kullanır.

Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB
512 GB
Redmi Note 14S 12 GB 512 GB
512 GB

Doğrulanmış değerler bu alanda aynı.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB
Doğrulanmış bilgi yok
Redmi Note 14S 12 GB 512 GB
179 g

1/2 modelin bilgisi kaynaklı. Eksik veri, özelliğin bulunmadığı anlamına gelmez.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB
120 Hz
Redmi Note 14S 12 GB 512 GB
120 Hz

Doğrulanmış değerler bu alanda aynı.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
41/100En güçlü
20/100
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
32/100En güçlü
16/100
Bellek hızıRAM + depolama standardı
67/100
67/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
80/100En güçlü
69/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
87/100En güçlü
60/100
Kamera sistemiOptik + OIS + video
80/100En güçlü
73/100

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
32.994,9 TL
Teklif bekleniyor
Ürün puanı
69/100ÖNE ÇIKAN
55/100
Veri güveni
%68
%83ÖNE ÇIKAN
Aktif mağaza teklifi
2 teklifÖNE ÇIKAN
0 teklif

◆Genel cihaz bilgileri4 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik ekran
—
Var
SIM kart tipi
Nano‑SIM + eSIM
Nano‑SIM

▣Ekran9 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,67 inç
6,67 inç
Ekran teknolojisi
AMOLED
AMOLED
Ekran çözünürlüğü
2712 × 1220
2400 × 1080
Piksel yoğunluğu
446 PPI
—
Ekran yenileme hızı
120 Hz
120 Hz
Dokunmatik örnekleme
480 Hz
—
Tepe parlaklık
3.000 nitÖNE ÇIKAN
1.300 nit
HDR desteği
Var
—
Ekran koruması
Corning Gorilla Glass Victus 2
Corning Gorilla Glass 5

◉Kamera8 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
200 MP
200 MP
Arka kamera sistemi
200MP main camera OIS f/1.65 16-in-1 binning into one large 2.24μm pixel 1/1.4” sensor size 7P lens 8MP ultra-wide camera f/2.2 2MP macro camera f/2.4 Dynamic shots | Motion tracking focus | Lightning Burst | filmFrame | Portraits | Document | Night mode | Dual video | Steady video
200MP+8MP+2MP triple camera 200MP main camera OIS f/1.65 2.24µm 16-in-1 Super Pixels 1/1.4" sensor size 7P lens 8MP ultra-wide camera f/2.2 2MP macro camera f/2.4
Ultra geniş açı kamera
8 MP
8 MP
Optik görüntü sabitleme
Var
Var
Video kayıt çözünürlüğü
4K
1080p
Video kare hızı
—
60 fps
Ön kamera
20 MPÖNE ÇIKAN
16 MP
Ön kamera video
—
1080p

⌘Temel donanım ve performans11 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
Snapdragon 7s Gen 3
MediaTek Helio G99-Ultra
İşlemci
Octa-core processor, up to 2.5GHz
Octa-core processor, up to 2.2GHz
İşlemci çekirdeği
8
8
En yüksek işlemci hızı
2,5 GHzÖNE ÇIKAN
2,2 GHz
Grafik işlemcisi
Adreno GPU
Mali-G57 MC2
Üretim teknolojisi
4 nmÖNE ÇIKAN
6 nm
RAM
12 GB
12 GB
RAM türü
LPDDR4X
LPDDR4X
Dahili depolama
512 GB
512 GB
Depolama türü
UFS2.2
UFS2.2
Hafıza kartı desteği
—
Var

ϟBatarya ve şarj3 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
5.110 mAhÖNE ÇIKAN
5.000 mAh
Hızlı şarj
120 WÖNE ÇIKAN
67 W
Şarj bağlantısı
—
USB-C

◇Tasarım ve dayanıklılık6 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Boyutlar
—
161,1 × 74,95 × 7,98 mm
Ağırlık
—
179 g
Kalınlık
—
7,98 mm
Renk seçenekleri
—
Gece Yarısı Siyahı, Okyanus Mavisi, Aurora Moru
Suya dayanıklılık
IP68
IP64
Toza dayanıklılık
IP6X
IP6X

⌁Ağ ve bağlantılar11 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
Var
Yok
4.5G / LTE
—
Var
Wi‑Fi
Wi‑Fi 6/6E
802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth
5.4
5.3
NFC
Var
Var
Kızılötesi
—
Var
Konum özellikleri
—
Var
USB standardı
USB‑C
USB Type-C
eSIM
Var
—
SIM sayısı
Çift SIM
Çift SIM
Çift SIM
Var
Var

✓Yazılım ve güvenlik5 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
Xiaomi HyperOS
Xiaomi HyperOS
Kullanıcı arayüzü
Xiaomi HyperOS
Xiaomi HyperOS
Parmak izi okuyucu
Var
Var
Yüz tanıma
Var
Var
Sensörler
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster|Flicker sensor | Gyroscope | X-axis linear motor
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster | Gyroscope

♫Çoklu ortam3 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

Stereo hoparlör
Var
Var
3.5 mm ses çıkışı
—
Var
Dolby desteği
—
Dolby Atmos

#Model ve sürüm bilgileri1 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Çıkış yılı
2.025
—

◫İleri ekran ölçümleri7 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
—
500 nit
Renk derinliği
—
10-bit
Renk gamı
—
DCI-P3
PWM karartma frekansı
1.920 Hz
1.920 Hz
Ekran çözünürlük standardı
FHD+
FHD+
Ekran özellikleri
HDR, 480 Hz dokunmatik örnekleme
Güneş ışığı modu, Okuma modu
Ekran dayanıklılığı
Corning Gorilla Glass
CORNING GORILLA GLASS 5

◎Kamera optiği ve görüntü işleme7 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Ana kamera diyaframı
f/1.65
f/1.65
Piksel boyutu
—
2,24 µm (16'sı 1 arada)
Makro kamera
2 MP
2 MP
Ön kamera diyaframı
—
f/2.45
Kamera sensör boyutu
1/1,4 inç
1/1,4 inç
İkincil arka kamera
Ultra geniş: 8 MP, Makro: 2 MP
Ultra geniş: 8 MP, Makro: 2 MP
Ön kamera video FPS
—
30 fps

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ2 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

GPU çekirdeği / işlem birimi
—
2
İşlemci (SoC) markası
Qualcomm
MediaTek

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri1 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
120 WÖNE ÇIKAN
67 W

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri3 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
162,53 mmÖNE ÇIKAN
161,1 mm
En
74,67 mm
74,95 mmÖNE ÇIKAN
Suya dayanıklılık seviyesi
IP68
IP64

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri6 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
—
SIM 1 + Hybrid (SIM or microSD) Network bands 2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz 3G: WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19 4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/66 4G: LTE TDD: 38/40/41 Wireless Networks Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac Bluetooth 5.3
Wi-Fi frekansları
—
2,4 GHz ve 5 GHz
Wi-Fi kanalları
—
2,4 GHz ve 5 GHz
USB bağlantı tipi
USB‑C
USB Type-C
Ses çıkışı
—
3,5 mm kulaklık çıkışı
Navigasyon özellikleri
Beidou:B1I/B1c|GPS:L1|Galileo:E1 GLONASS:G1|QZSS:L1 | A-GPS supplementary positioning Wireless network | Data network||Sensor Assisted Positioning
GPS: L1 | GLONASS: G1 | BDS: B1 | Galileo E1
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

Tüm modeller için kaynaklı değer yok; bu ölçütte eksiksiz sıralama yapamıyoruz.

  • Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GBKaynaklı değer yok
  • Redmi Note 14S 12 GB 512 GB179 gKaynak ↗
Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikRedmi Note 14 Pro+ 5G 512 GBRedmi Note 14S 12 GB 512 GB
Ekran6,67 inç6,67 inç
Depolama512 GB512 GB
RAM12 GB12 GB
Pil kapasitesi5.110 mAh5.000 mAh
AğırlıkKaynakta doğrulanmadı179 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026Redmi Note 14S 12 GB 512 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 512 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

Redmi Note 14 Pro+ 5G 512 GB: 5.110 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.