178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB vs Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • Vivo Y19s daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
51/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Vivo Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1Vivo

Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB

—Karar skoru için veri yetersiz
50 doğrulanmış teknik alan
20.043,9 TL1 doğrulanmış teklif
4sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB
5.500 mAh
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB
5.000 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB
198 g
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB
187 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB
90 Hz
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB
120 Hz

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranın büyüklüğü

Ekran köşegeninin ölçüsüdür. Büyük ekran içerik izlemeyi kolaylaştırabilir; tek elle kullanım için küçük boyut tercih edebilirsin.

Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB
6,68 inç
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB
6,67 inç

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
12/100
—doğrulanıyor
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
—doğrulanıyor
—doğrulanıyor
Bellek hızıRAM + depolama standardı
53/100
53/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
65/100
69/100En güçlü
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
40/100
57/100En güçlü
Kamera sistemiOptik + OIS + video
35/100
53/100En güçlü

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
20.043,9 TL
18.034,9 TL
Ürün puanı
44/100
59/100ÖNE ÇIKAN
Veri güveni
%65ÖNE ÇIKAN
%46
Aktif mağaza teklifi
1 teklif
2 teklifÖNE ÇIKAN

◆Genel cihaz bilgileri4 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
—
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
—
Dokunmatik ekran
Var
—
SIM kart tipi
Nano‑SIM
—

▣Ekran5 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,68 inçÖNE ÇIKAN
6,67 inç
Ekran teknolojisi
LCD
AMOLED
Ekran çözünürlüğü
1608 × 720
2400 × 1080
Piksel yoğunluğu
264 PPI
—
Ekran yenileme hızı
90 Hz
120 HzÖNE ÇIKAN

◉Kamera5 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
50 MP
Arka kamera sistemi
50 MP + 0.08 MP
—
Optik görüntü sabitleme
—
Var
Ön kamera
5 MP
16 MPÖNE ÇIKAN
Kamera flaşı
Var
—

⌘Temel donanım ve performans8 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
T612
MediaTek Dimensity 1080
İşlemci çekirdeği
8
—
Üretim teknolojisi
12 nm
—
RAM
8 GB
8 GB
RAM türü
LPDDR4X
LPDDR4X
Dahili depolama
256 GB
256 GB
Depolama türü
eMMC 5.1
UFS2.2
Hafıza kartı desteği
Var
—

ϟBatarya ve şarj3 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
5.500 mAhÖNE ÇIKAN
5.000 mAh
Batarya teknolojisi
Li-ion battery
—
Hızlı şarj
15 W
67 WÖNE ÇIKAN

◇Tasarım ve dayanıklılık5 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Boyutlar
165.75 × 76.10 × 8.10 mm
—
Ağırlık
198 g
187 gÖNE ÇIKAN
Kalınlık
8,1 mm
7,9 mmÖNE ÇIKAN
Renk seçenekleri
Pearl Silver; Glossy Black; Glacier Blue
—
Suya dayanıklılık
IP64
—

⌁Ağ ve bağlantılar6 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
Var
Var
4.5G / LTE
Var
—
Wi‑Fi
2.4 GHz / 5 GHz
Wi-Fi: Wi-Fi 6/Wi-Fi 5/Wi-Fi 4/802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth
Bluetooth 5.2
5.2
NFC
Yok
—
Konum özellikleri
Var
—

✓Yazılım ve güvenlik3 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
Funtouch OS 14
Android 12
Kullanıcı arayüzü
Funtouch OS 14
—
Sensörler
Accelerometer: Supported; Ambient Light Sensor: Supported; E-compass: Supported; Proximity Sensor: Supported; Color Temperature Sensor: Not supported; Motor: Supported; Gyroscope: Not supported; Virtual Gyroscope: Supported; Others: Not supported
—

◈Sensörler ve kullanım özellikleri5 özellik

Hareket, yön, ortam ve dokunsal geri bildirim bileşenleri

İvmeölçer
Var
—
Jiroskop
Yok
—
Yakınlık sensörü
Var
—
Ortam ışığı sensörü
Var
—
Dijital pusula
Var
—

♫Çoklu ortam1 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

FM radyo
Var
—

◫İleri ekran ölçümleri1 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Ekran çözünürlük standardı
HD+
FHD+

◎Kamera optiği ve görüntü işleme3 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Ana kamera diyaframı
f/1.8
—
Video özellikleri
Rear: Photo, Night, Portrait, Video, Live Photo, Slo-mo, Time-lapse, Pro, Pano, Documents, 50 MPFront: Photo, Night, Portrait, Video, Live Photo
—
Ön kamera diyaframı
f/2.2
—

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ1 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci (SoC) markası
—
MediaTek

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri2 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
15 W
67 WÖNE ÇIKAN
Batarya özellikleri
Li-ion battery
—

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri3 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
165,75 mmÖNE ÇIKAN
162,9 mm
En
76,1 mmÖNE ÇIKAN
76 mm
Suya dayanıklılık seviyesi
IP64
—

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri4 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
2G GSM: 850/900/1800 MHz; 3G WCDMA: B1/B5/B8; 4G FDD-LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28; 4G TD-LTE: B38/B40/B41; 5G: /
—
4.5G desteği
Var
Var
USB bağlantı tipi
USB 2.0
Type-C
Navigasyon özellikleri
Var
—
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

Bu ölçütte aynı teknik değer bildiriliyor.

  • Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB256 GBKaynak ↗
  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB256 GBKaynak ↗
Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB daha yüksek yenileme hızı sunuyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

  • Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB5500 mAhKaynak ↗
  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB5000 mAhKaynak ↗
Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
ÖzellikVivo Y19s 8 GB RAM 256 GBXiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB
Ekran6,68 inç6,67 inç
Depolama256 GB256 GB
RAM8 GB8 GB
Pil kapasitesi5.500 mAh5.000 mAh
Ağırlık198 g187 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 5 Eki 2026Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 2 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8 GB RAM 256 GB: 187 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

Bu modellerin doğrulanmış değeri aynı: 256 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

Vivo Y19s 8 GB RAM 256 GB: 5.500 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.