178 TEKNİK ALAN · 6 GÜÇ ENDEKSİ

Xiaomi 17T Pro 12 GB 256 GB vs Xiaomi Redmi Note 17 5G 8 GB RAM 128 GB karşılaştırma

Kaynaklı özellikleri yan yana gör; kullanımına göre önemli farkları sade açıklamalarla incele. Teknik endeksler gerçek kullanım testi yerine geçmez.

⚙ Görünüm ayarları
Satır yüksekliği
KARARA NEREDEN BAŞLAMALI?

Önemli farklar, açık dayanaklar.

Önce kullanım amacını seç; ardından kaynaklı farkları ve güncel teklifleri birlikte incele.

Değerlendirme yöntemimiz →
  • 17T Pro daha fazla kayıt alanı sunuyor.
  • Xiaomi Redmi Note 17 5G daha yüksek pil kapasitesi sunuyor; gerçek kullanım süresi ayrıca değerlendirilmelidir.
  • 17T Pro daha hafif; tek elle kullanımda gövde boyutlarını da incele.
104/178 en az bir cihazda doğrulanmış satır21 ayrıntılı bölüm2 cihaz yan yanaTamamen boş satırlar varsayılan olarak gizlidir. “—” veri bulunmadığını gösterir; sıfır veya “yok” anlamına gelmez.

Tabloları yana kaydırarak diğer telefonları gör. Klavyede sağ ve sol okları kullanabilirsin.

2 ürün karşılaştırılıyor+ Ürün ekle
Xiaomi 17T Pro 12 GB 256 GB doğrulanmış ürün görseli 1Xiaomi

17T Pro 12 GB 256 GB

87Dengeli kullanım skoru
103 doğrulanmış teknik alan
58.043,9 TL4 doğrulanmış teklif
9sayısal üstünlük
TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEDEN

Senin için ne fark eder?

Ayrıntılı tabloya geç ↓

Günlük kullanım için

Mesajlaşma, sosyal medya ve fotoğraflar için depolama, ekran ve elde kullanım dengesine bak. Her alanda tek bir telefonun önde olması gerekmez.

Sıralama için karşılaştırılabilir veri yetersiz.

En az iki model yeterli kaynaklı bilgiye ulaştığında senaryoya göre puan farkı gösterilir. Aşağıdaki doğrulanmış özellikleri şimdiden inceleyebilirsin.

Fotoğraf ve uygulamalar için alan

Depolama, telefonda saklayabileceğin dosyalar için ayrılan alandır. İşletim sistemi de bu alanın bir bölümünü kullanır.

17T Pro 12 GB 256 GB
256 GB
Xiaomi Redmi Note 17 5G 8 GB RAM 128 GB
128 GB

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Pil kapasitesi

mAh pilin kapasitesini anlatır. Daha yüksek değer tek başına daha uzun kullanım garantisi değildir; ekran, işlemci ve kullanım şekli de etkilidir.

17T Pro 12 GB 256 GB
7.000 mAh
Xiaomi Redmi Note 17 5G 8 GB RAM 128 GB
8.000 mAh

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Elde ve cepte ağırlık

Daha düşük ağırlık taşımayı kolaylaştırabilir. Rahat tutuş için telefonun boyutlarına ve kendi tercihine de bak.

17T Pro 12 GB 256 GB
219 g
Xiaomi Redmi Note 17 5G 8 GB RAM 128 GB
225 g

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri

Ekranda hareketin akıcılığı

Hz ekranın saniyede kaç kez yenilenebildiğini gösterir. Yüksek değer kaydırmayı daha akıcı gösterebilir; her oyun aynı kare hızına ulaşmaz.

17T Pro 12 GB 256 GB
144 Hz
Xiaomi Redmi Note 17 5G 8 GB RAM 128 GB
120 Hz

Kaynaklı değerler farklı; anlamını kullanım ihtiyacınla birlikte değerlendir.

Kaynaklar ve kontrol tarihleri
Bu puan neyi anlatıyor?

Senaryo puanı, seçtiğin ihtiyaca göre mevcut teknik endeksleri farklı ağırlıklarla birleştirir; doğrulanmış fiyat bulunduğunda fiyat avantajı da etkili olabilir. Ürün puanı ise fiyatı içermez.

Puan; laboratuvar testi, oyun FPS ölçümü veya kaç saat pil ömrü alacağın anlamına gelmez. Bazı teknik endeksler sınırlı alt özelliklerle hesaplanabilir; tüm cihazların aynı ayrıntıda ölçüldüğünü varsayma.

Yeterli kaynaklı alanı olmayan modeller sıralamaya alınmaz. Kaynaksız bir değer için “yok” ya da “sıfır” sonucu çıkarma. Kaynak ve kontrol tarihini her temel farkın altında açabilirsin.

Donanım endekslerini ayrıntılı incele Teknik hesaplama yöntemiyle
GÜÇ HARİTASI

Donanım dengesi

Her alan kendi teknik bileşenleriyle 100 üzerinden hesaplanır.

Xworen teknik endeksi · sponsor etkisi yok
İşlemci gücüMimari + çekirdek + üretim
81/100En güçlü
37/100
Grafik gücüGPU sınıfı + hesap gücü
63/100En güçlü
29/100
Bellek hızıRAM + depolama standardı
83/100En güçlü
54/100
Batarya ve şarjKapasite + şarj
100/100En güçlü
78/100
Ekran kalitesiPanel + Hz + parlaklık
95/100En güçlü
62/100
Kamera sistemiOptik + OIS + video
79/100En güçlü
35/100

✦Fiyat ve karar özeti

Ürün puanı yalnızca teknik kaliteyi ölçer; fiyat ve mağaza sayısı puanı etkilemez.

Toplam teslim maliyeti
58.043,9 TL
Teklif bekleniyor
Ürün puanı
82/100ÖNE ÇIKAN
51/100
Veri güveni
%82ÖNE ÇIKAN
%50
Aktif mağaza teklifi
4 teklifÖNE ÇIKAN
0 teklif

◆Genel cihaz bilgileri4 özellik

Cihaz türü, fiziksel kullanım biçimi ve temel yapı

Cihaz türü
Akıllı telefon
Akıllı telefon
Gövde tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik bar tipi
Dokunmatik ekran
Var
—
Çıkarılabilir batarya
Yok
—

▣Ekran10 özellik

Panel, görüntü kalitesi ve ekran akıcılığı

Ekran boyutu
6,83 inç
6,99 inçÖNE ÇIKAN
Ekran teknolojisi
AMOLED
AMOLED
Ekran çözünürlüğü
2772 x 1280 pixels
2396 × 1080
Piksel yoğunluğu
447 PPI
—
Ekran yenileme hızı
144 HzÖNE ÇIKAN
120 Hz
Dokunmatik örnekleme
480 HzÖNE ÇIKAN
240 Hz
Tepe parlaklık
3.500 nit
—
Ekran / gövde oranı
447 %
—
HDR desteği
Var
—
Ekran koruması
Corning Gorilla Glass 7i
—

◉Kamera11 özellik

Arka ve ön kamera, video ve sabitleme ayrıntıları

Ana kamera
50 MP
50 MP
Arka kamera sistemi
Triple Cam
50MP Main Camera f/1.8 Aperture 5P Lens
Ultra geniş açı kamera
12 MP
—
Telefoto kamera
50 MP
—
Optik yakınlaştırma
120
—
Optik görüntü sabitleme
Var
—
Video kayıt çözünürlüğü
8
—
Video kare hızı
120 fps
—
Ön kamera
32 MPÖNE ÇIKAN
8 MP
Ön kamera video
4
—
Kamera flaşı
Var
—

⌘Temel donanım ve performans11 özellik

İşlemci, grafik birimi ve bellek bileşenleri

Yonga seti
MediaTek Dimensity 9500
Snapdragon 4 Gen 4 Mobile Platform
İşlemci
MediaTek Dimensity 9500
Octa-core, up to 2.3GHz
İşlemci çekirdeği
8
8
En yüksek işlemci hızı
4,21 GHzÖNE ÇIKAN
2,3 GHz
Grafik işlemcisi
Mali G1 Ultra AI NPU 990
Adreno GPU
Üretim teknolojisi
3 nmÖNE ÇIKAN
4 nm
RAM
12 GBÖNE ÇIKAN
8 GB
RAM türü
LPDDR5X
LPDDR4X
Dahili depolama
256 GBÖNE ÇIKAN
128 GB
Depolama türü
UFS 4.1
UFS 2.2
Hafıza kartı desteği
Yok
—

ϟBatarya ve şarj6 özellik

Pil kapasitesi ve kablolu/kablosuz şarj özellikleri

Batarya kapasitesi
7.000 mAh
8.000 mAhÖNE ÇIKAN
Batarya teknolojisi
silisyum karbon
—
Hızlı şarj
100 W
—
Kablosuz şarj
Var
—
Ters şarj
Var
—
Şarj bağlantısı
USB-C
USB Type-C

◇Tasarım ve dayanıklılık6 özellik

Boyut, ağırlık, malzeme ve koruma sertifikaları

Boyutlar
162.2 x 77.5 x 8.25 mm
—
Ağırlık
219 gÖNE ÇIKAN
225 g
Kalınlık
8,25 mmÖNE ÇIKAN
8,4 mm
Renk seçenekleri
Siyah
—
Suya dayanıklılık
Var
—
Toza dayanıklılık
Var
—

⌁Ağ ve bağlantılar11 özellik

Mobil ağ, kablosuz bağlantı, konum ve SIM özellikleri

5G desteği
Var
Var
4.5G / LTE
Var
—
Bluetooth
Evet
—
NFC
Var
—
Kızılötesi
Var
—
Konum özellikleri
Evet
—
USB standardı
Evet
—
eSIM
Yok
—
Çift SIM
Var
—
VoLTE
Yok
—
Bluetooth Low Energy
Yok
—

✓Yazılım ve güvenlik6 özellik

İşletim sistemi, güncelleme ve biyometrik güvenlik

İşletim sistemi
Xiaomi HyperOS 3
Xiaomi HyperOS 3
Kullanıcı arayüzü
usb c
—
Parmak izi okuyucu
Var
—
Yüz tanıma
Var
—
Sensörler
yakınlık sensörü | ortam ışığı sensörü | ivme ölçer | jiroskop | elektronik pusula | Kızılötesi verici | titreşim sensörü | X ekseni lineer titreşim motoru | Renk sıcaklığı sensörü
Virtual Proximity Sensor Ambient Light Sensor Accelerometer Electronic Compass IR Blaster
Baş SAR değeri
1,11
—

◈Sensörler ve kullanım özellikleri5 özellik

Hareket, yön, ortam ve dokunsal geri bildirim bileşenleri

İvmeölçer
Var
—
Jiroskop
Var
—
Yakınlık sensörü
Yok
—
Ortam ışığı sensörü
Yok
—
Dijital pusula
Var
—

♫Çoklu ortam4 özellik

Hoparlör, ses teknolojileri ve medya özellikleri

Stereo hoparlör
Yok
—
3.5 mm ses çıkışı
Yok
—
Dolby desteği
Var
—
FM radyo
Yok
—

#Model ve sürüm bilgileri2 özellik

Cihazın pazara çıkışı, model kodu ve varyant kimliği

Çıkış yılı
2.023
—
Garanti
24 aylik
—

◫İleri ekran ölçümleri7 özellik

Parlaklık, renk, PWM ve dokunmatik panel ayrıntıları

Tipik parlaklık
600 nit
—
Ekran renk sayısı
68 milyar
—
Renk derinliği
12 bit
—
Renk gamı
100 dci p3
—
Ekran çözünürlük standardı
1,5k
FHD+
Ekran özellikleri
HDR, 480 Hz dokunmatik örnekleme, 100 dci p3
240 Hz dokunmatik örnekleme
Ekran dayanıklılığı
corning gorilla glass 7i
—

◎Kamera optiği ve görüntü işleme12 özellik

Sensör, optik, odaklama ve video yetenekleri

Ana kamera diyaframı
f 1.67
—
Ana kamera sensörü
isik birlestirme 950
—
Piksel boyutu
2,4 μm
—
Otomatik odaklama
Var
—
Makro kamera
Var
—
Derinlik kamerası
Yok
—
Dijital yakınlaştırma
120 kata kadar
—
Video sabitleme
Var
—
Ön kamera diyaframı
f 2.2
—
Kamera sensör boyutu
isik birlestirme 950
—
İkincil arka kamera
Ultra geniş: 12 MP, Telefoto: 50 MP, Makro: true, Derinlik: false
—
Ön kamera video FPS
120 fps
—

CPUİşlemci, GPU ve yapay zekâ7 özellik

Çekirdek kümeleri, mimari, üretim süreci ve grafik birimi

İşlemci mimarisi
3 nm
—
Performans çekirdeği
1
—
Verimlilik çekirdeği
4
—
GPU çekirdeği / işlem birimi
1
—
Yapay zekâ işlemcisi
Var
—
Soğutma sistemi
Var
—
İşlemci (SoC) markası
Mediatek
Qualcomm

↗Performans testleri1 özellik

Sürüm ve kaynak bilgisiyle yayımlanan karşılaştırılabilir ölçümler

AnTuTu v10
3.570.000 puan
—

ϟBatarya ölçümleri ve şarj protokolleri2 özellik

Enerji kapasitesi, şarj süresi ve güç protokolleri

Hızlı şarj gücü (maks.)
100 W
—
Batarya özellikleri
silisyum karbon, Kablosuz şarj, Ters şarj
—

◇Ayrıntılı gövde ölçüleri3 özellik

Cihazın boy, en ve dayanıklılık sınıfı

Boy
162,2 mm
169,7 mmÖNE ÇIKAN
En
77,5 mm
79,14 mmÖNE ÇIKAN
Suya dayanıklılık seviyesi
ip68
—

⌁İleri ağ ve bağlantı özellikleri3 özellik

Bant, MIMO, UWB, USB hızı ve harici ekran desteği

Desteklenen ağ bantları
—
GSM:3/5/8 WCDMA:1/5/8 LTE FDD: 1/3/5/8/28 LTE TDD: 40/41 SA/NSA: n1/3/5/8*/28/40/78
USB bağlantı tipi
USB-C
USB Type-C
Navigasyon özellikleri
Evet
—
KULLANIM AMACINA GÖRE OKU

Bu fark senin için ne demek?

Bir ölçütte önde olmak, her açıdan daha iyi telefon olmak değildir. Önceliğinle eşleşen farkı ve kaynağını birlikte incele.

Dosya ve uygulama alanı

17T Pro 12 GB 256 GB daha yüksek depolama sunuyor.

Depolama miktarı; kullanılabilir alan ve depolama hızı farklıdır.

Taşıma ve elde tutma

17T Pro 12 GB 256 GB daha düşük ağırlıkta.

Üretici ağırlığıdır. Ekran ve gövde ölçülerini de kontrol et.

Ekran akıcılığı

17T Pro 12 GB 256 GB daha yüksek yenileme hızı sunuyor.

Yenileme desteğidir; her oyunda bu FPS'e ulaşılacağını göstermez.

Pil kapasitesi

Xiaomi Redmi Note 17 5G 8 GB RAM 128 GB daha yüksek pil kapasitesi sunuyor.

Kapasite karşılaştırmasıdır; tek şarjla kullanım süresi testi değildir.
KAYNAKLI HIZLI ÖZET

Hangi fark senin için önemli?

Kararı kolaylaştıran doğrulanmış bilgiler. Belirtilmeyen bir özellik eksikliği avantaj olarak sayılmaz.

Telefonların kaynaklı temel özellikleri
Özellik17T Pro 12 GB 256 GBXiaomi Redmi Note 17 5G 8 GB RAM 128 GB
Ekran6,83 inç6,99 inç
Depolama256 GB128 GB
RAM12 GB8 GB
Pil kapasitesi7.000 mAh8.000 mAh
Ağırlık219 g225 g
Bilgi kaynakları ve değerlendirme yöntemi

Yalnızca kaynak kanıtı bulunan değerler karşılaştırılır. RAM, megapiksel, pil kapasitesi veya yenileme hızı tek başına ürün kalitesi, fotoğraf kalitesi, pil süresi veya oyun performansı ölçümü değildir. Fiyatlar teklifin doğrulama zamanıyla birlikte gösterilir.

17T Pro 12 GB 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 5 Eki 202617T Pro 12 GB 256 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 6 Eki 2026Xiaomi Redmi Note 17 5G 8 GB RAM 128 GB — teknik kaynak ↗ Kontrol: 13 Eki 2026
KARAR VERİRKEN

Bu karşılaştırmada sık sorulanlar.

Hangi telefon daha hafif?

17T Pro 12 GB 256 GB: 219 g. Gövde genişliği ve ekran boyutu da kullanım rahatlığını etkiler.

Hangi telefon daha fazla depolama sunuyor?

17T Pro 12 GB 256 GB: 256 GB. Sistem yazılımı kullanılabilir alanın bir bölümünü kullanır.

Hangi telefonun pil kapasitesi daha yüksek?

Xiaomi Redmi Note 17 5G 8 GB RAM 128 GB: 8.000 mAh. Pil kapasitesi, gerçek kullanım süresi ölçümü değildir.

Fiyatları aynı koşullarda nasıl karşılaştırabilirim?

Aynı RAM ve depolama seçeneğini, ürün durumunu ve garanti koşullarını seç. Kargo ve zorunlu ek ücretler biliniyorsa toplam tutarı esas al; bilinmeyen kargo ücretsiz kabul edilmez. Mağaza bağlantısında stok ve teslimat koşullarını yeniden kontrol et.